Desítky milionů občanů USA dostaly skóre „porušení dekretu COVID-19“ v důsledku programu sběru dat, který během první výluky provedla analytická firma PredictWise. (Foto: Flickr)

„Tato skóre porušení dekretu Covid-19 byla vypočtena analýzou téměř dvou miliard pingů globálního polohového systému (GPS) s cílem získat „ultragranulární vzorce umístění v reálném čase“. Lidé, kteří byli „na cestách častěji než jejich sousedé“, dostali vysoké skóre porušení dekretu Covid-19, zatímco ti, kteří většinou nebo vždy zůstávali doma, dostali nízké skóre porušení dekretu Covid-19,“ píše Tom Parker z Reclaim the Net.

Shromážděné údaje pak společnost PredictWise využila k tomu, aby pomohla demokratům zacílit na více než 350 000 „COVIDem znepokojených“ republikánů předvolební reklamy týkající se opatření proti virům.

„Společnost PredictWise pochopila, že existují potenciální skupiny voličů, na které lze cílit sdělení Covid-19, a proměnila vysokorozměrná data pokrývající více než 100 milionů Američanů v opatření týkající se dodržování omezení Covid-19 během hlubokého uzamčení,“ uvádí společnost ve své bílé knize.

Tyto informace pomohly identifikovat 40 000 „přesvědčovacích cílů“ pro kandidáta do Senátu Marka Kellyho, který byl následně zvolen.

Jak jsme zdůrazňovali po celou dobu výluk společnosti COVID, mrazivé součásti sledovací sítě byly použity jako zbraň proti obyčejným lidem.

V jednu chvíli jeden z vysokých vládních ministrů v Austrálii odmítl vyloučit, že by občané byli nuceni nosit elektronické náramky na kotníku, i když byli plně očkováni, aby bylo zajištěno, že dodržují příkazy k domácí karanténě.

Konzervativní poslanec Jeremy Hunt, který byl nedávno povýšen na kancléře státní pokladny, vyzval vládu, aby použila technologii sledování GPS k zajištění toho, že Britové dodržují karanténní opatření COVID.

„Denní kontakt s těmi, kteří byli vyzváni k sebeizolaci – v případě potřeby s využitím sledování GPS ke kontrole dodržování předpisů, jak se to děje na Tchaj-wanu a v Polsku,“ řekl Hunt.

Policie ve Velké Británii také používala sledovací drony ke sledování a zastrašování lidí, kteří se odvážili vyjít do odlehlé krajiny venčit své psy.

V Austrálii byly sledovací drony nasazeny k chytání lidí, kteří nenosili venku masky, a ke sledování aut, která jela dál než 5 km od domova.

Zdroj: summit.new