Přímá linka Washington-Moskva je realizována pomocí ruských komunikačních prostředků, které jsou nainstalovány v oficiální rezidenci amerického prezidenta, oznámil Sputniku mluvčí Rostechu.

„Koncernem Avtomatika spadajícím do Rostechu vyvinutý komplex šifrované komunikace pro nejvyšší vedení strany, který obsahuje nejmodernější šifrovací ochranu, byl otestován americkými specialisty a byl doporučen k vybavení přímé linky Moskva-Washington. Vždy byly používány pouze přístroje ruské výroby," uvedl zdroj agentury.

Podle něj za dobu existence oddělení vládního spojení Koncern Avtomatika vyvinul a vyrobil desítky modifikací šifrovacích zařízení, systémů a komplexů šifrovaného spojení.

„Aparáty výroby Avtomatika spolehlivě fungují v kancelářích, ve vlacích a letadlech. Nejvyššímu vedení poskytují spolehlivou možnost operativního řízení státu," uvedl mluvčí Rostechu.

AO Koncern Avtomatika je největší ruský podnik informační bezpečnosti, vývoje a výroby technických prostředků a systémů tajného spojení, chráněných informačně-telekomunikačních systémů a také systémů automatického řízení zvláštního účelu.