Příslušnici satanské církve ve státě Arkansas (USA) vybudovali bronzovou sochu Bafometa na náměstí před budovou Kapitolu. Modla s lidským tělem a kozí hlavou je všeobecně uznáván jako symbol satanismu.

Před nedávnem na území státní rezidence na žádost senátora Jasona Raperta byla nainstalována socha s 10 přikázáními. Podle aktivistů je to přímé porušení zákona, tedy nedodržení Ústavy USA, ve které je uváděno, že vláda nesmí podporovat žádné náboženství. Tato událost rozčilila příslušníky jiných církví. 

Spoluzakladatel satanského chrámu Arkansas Aifi Forrester prohlásil, že pokud se může postavit památník, který je symbolem jednoho náboženství, neměly by být zakázány sochy se zobrazením idolů jiných církví. 

Socha o velikosti 2,5 metru je zatím umístěna na dočasném podstavci. Příslušníci satanské církve ale usilují o trvalou instalaci Bafometa v souladu s právem na svobodu náboženství, které je zakotveno v Ústavě Spojených států.

Přední republikánští politici Spojených států odsoudili sochu a celou akci označili za trestný čin. Instalace sochy byla doprovázena mítinkem a to nejenom ze strany satanistů, ale také ze strany křesťanů.

Zdroj:  arktimes.com