Běloruský ministr zahraničí Vladimir Makej označil prohlášení bývalého generálního tajemníka NATO Anderse Fogh Rasmussena o tom, že Rusko k sobě chce údajně připojit Bělorusko, za blouznění bývalého činovníka. (Foto: Wikimedia)

 

„Jak lze komentovat blouznění nějakých bývalých činovníků, kteří už dávno nepracují a ztratili spojení s realitou?“ oznámil Makej ve čtvrtek novinářům.

Rasmussen dříve v rozhovoru pro Liga.net oznámil, že Rusko chce k sobě údajně připojit Bělorusko a tím se přiblížit k hranicím  Evro py. Podle Rasmussena republiku takový scénář čeká, pokud nezačne s reformami. V této souvislosti bývalý generální tajemník NATO poradil běloruskému národu a vedení státu, aby zahájily reformy, které povedou k demokratické svobodě, protože pouze takové věci vytvoří ochranu před ruskou agresí. Rasmussen také chtěl, aby Bělorusko dostávalo více pomoci od Západu.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dříve řekl, že je připraven na jakoukoli míru integrace své země a Ruska, kdyby taková asociace byla podporována lidmi obou států.