Obyvatelé Buffala ve státě New York a okolních metropolitních oblastí se v sobotu ráno probudili do sněhového megadonu, při kterém v posledních dnech napadlo 5 až 6 stop sněhu. (Foto: Twitter)

Nejnovější zpráva meteorologického předpovědního centra varuje, že extrémní sněžení „způsobí téměř nulovou viditelnost, velmi obtížné až nemožné cestování, poškození infrastruktury a může ochromit nejhůře postižené obce“.

Šílené množství sněhu napadlo na stadion Highmark, kde hraje tým Buffalo Bills, který se nachází v Orchard Parku ve státě New York v jižní části metropolitní oblasti Buffala. Podle nejnovějších zpráv bylo zaznamenáno 77 palců, tedy asi 6,5 stopy.

„Dokážete si představit 60-70 centimetrů sněhu za 24 hodin!? Těch 66″ v Orchard Parku (kde hrají Buffalo Bills) by mohlo být ověřeno jako 24hodinový rekord pro stát New York. (Americký rekord je 75,6 cm v Silver Lake v Coloradu 15. dubna 1921),“ napsal na Twitteru meteorolog Matthew Cappucci.

Zde je přehled toho, do čeho se dnes ráno probudili obyvatelé západního státu New York:

V šesti státech u Velkých jezer – Wisconsinu, Michiganu, Indianě, Ohiu, Pensylvánii a New Yorku – dnes ráno stále platí výstraha před zimním počasím pro nejméně šest milionů lidí.

Před bouří, o které jsme se domnívali, že bude historickou, jsme napsali „“Paralyzující sněžení“ by mohlo „ochromit“ Buffalo metry sněhu“ a „New York vyhlásil stav nouze před sněhovýmagedonem“ a doporučili jsme čtenářům v regionu, aby si pořídili zásoby a zalezli.

Zdroj: zerohedge.com