Úředník Pentagonu odhalil sedmiminutové setkání se zářícím modrým UFO, které vyzařovalo tolik energie, že by stačila na „napájení malého města“, píše Daily Mail. (Foto: Pexels / ilustrační)

Dráždivé setkání dodavatele amerického ministerstva obrany s obřím zářícím UFO podnítilo 10 let výzkumu a dva patenty inspirované tímto setkáním.

Tři svědci, včetně zmíněného inženýra Pentagonu, uvádějí, že zachytili elektronický důkaz o UFO ve tvaru „činky“ o délce poloviny fotbalového hřiště, které zářilo podivnou „indigovou“ modří.

Plavidlo podle nich 28. srpna 2013 tiše proletělo nad starou lesní cestou v jihozápadním Ontariu v Kanadě, poblíž místa, kde trojice tábořila na lovu.

DailyMail.com hovořil s prvními vyšetřovateli případu, kteří se podělili o elektronická data z pokusu zadavatele natočit objekt – na videu jsou vidět pulsy „bílého šumu“, které se opakují v jednosekundových smyčkách shodných s problikávajícím světlem ze samotného UFO.

„Zachycená data o události,“ sdělil svědek, „mohou být prvním skutečným fyzickým důkazem toho, že nejen letí, ale že letí díky neuvěřitelně složitému a […] výkonnému rotujícímu elektromagnetickému pohonnému systému.“

Případ vyšetřoval stejný odborník na nanotechnologie, jehož analýza hromadného pozorování UFO v Texasu v roce 2007 se stala ústředním bodem dokumentárního filmu o UFO „Encounters“, který loni na Netflixu produkoval Steven Spielberg.

‚Existuje ještě nějaký podobný případ ‚barbell‘, který jsme vyšetřovali?‘ řekl tento inženýr, vyšetřovatel UFO Robert Powell, serveru DailyMail.com o tomto vzácném případu. „Ne, je to jediný.“

Powell pro DailyMail.com uvedl, že případy UFO s tímto tvarem jsou tak vzácné, že jich v historii existuje jen ’50 až 60′.

Powell, jehož nová kniha o UFO si vysloužila pochvalu od bývalého pracovníka zpravodajské služby ministerstva obrany Chrise Mellona, osobně navštívil laboratoř dodavatele a spolupracoval s ním na analýze podivného rušení na jeho videu UFO.

‚Provedl mě obranným zařízením,‘ řekl Powell, který ověřil totožnost zdroje a jeho životopisná tvrzení.

‚V laboratoři byla těžká komerční 3D tiskárna a v té jeho budově byly kanceláře se třemi nebo čtyřmi inženýry, kteří tam pracovali vedle něj,‘ poznamenal.

Samotné setkání s „barbell“ UFO 28. srpna 2013 podle těchto svědků začalo kolem 21:40, když se vraceli do civilizace z lovu černých medvědů, který je v Kanadě v sezóně legální.

Svědek z řad dodavatelů obhajoby seděl na zadním sedadle nákladního automobilu Dodge 4×4, další dva svědci seděli na předním sedadle, jak uvedl Powell a jeho spoluvyšetřovatel, bývalý policejní detektiv ve výslužbě Phil Leech.

‚Byli jsme zhruba čtyři a půl nebo pět mil od hlavní silnice, když jsem si všiml něčeho přes rameno,‘ pokračoval dodavatel obranného materiálu, který si přeje zůstat v anonymitě, aby zachoval své obchodní kontakty na ministerstvu obrany.

„První, co mě zaujalo, bylo, jak je to jasné,“ poznamenal.

„Bylo to velkolepé. Jelikož jsem se v minulosti zabýval optickými systémy, mluvíme o vozidle, které vypadalo jako světelný scénář na stadionu – bylo to brilantní.

Svědek popsal ‚indigovou plazmu, která pokrývala většinu plavidla‘, které mělo tvar kosti nebo barbety a táhlo se asi 170 stop dlouhé, 60 stop široké a 20 stop vysoké, když pomalu letělo těsně nad stromořadím nad touto starou lesní cestou.

Zdroj: dailymail.co.uk