Informace The Washington Post o lži Spojených států o situaci v Afghánistánu mají dohru. Čeští politici na sociálních sítích pokračují v reakcích. „Chceme spojence, který nám záměrně lže?“ píšou čeští politici. (Foto: Youtube)

Informace The Washington Post o lži Spojených států o situaci v Afghánistánu mají dohru. Čeští politici na sociálních sítích pokračují v reakcích. „Chceme spojence, který nám záměrně lže?“ píšou čeští politici.

Dříve jsme informovali o tom, že americký deník The Washington Post v prosinci přišel s informacemi o lžích amerických politiků ohledně  konfliktu v Afghánistánu a reálné situaci v zemi. Ve svých zprávách se deník odvolával na údaje, které dostal od Úřadu generálního inspektora USA pro rekonstrukci Afghánistánu pod vedením Johna Sopko.

Sopko a jeho agentura měli prostudovat příčiny neúspěchů USA v Afghánistánu. 15. ledna Sopko promluvil před výborem pro zahraniční věci Sněmovny reprezentantů USA.

„Téměř od mé první cesty sem (do Afghánistánu, pozn. red.) docházelo k neshodě mezi tím, co Agentura pro mezinárodní rozvoj (pozn. státní agentura USA), stát a ministerstvo obrany říkali o tom, co se děje (v Afghánistánu, pozn. red.), a tím, co jsem já a můj personál viděli na zemi,“ pronesl Sopko, když komentoval informace The Washington Post. Sopko také zdůraznil, že se zabývá rekonstrukční činností, nikoliv oblastí bojování.

„V otázce Afghánistánu je cítit zápach lživosti…lživosti a namyšlenosti,“ dodal.