Otevření restaurace na Puškinově náměstí v Moskvě se tehdy stalo velkou událostí a přes pět tisíc lidí, kteří toužili ochutnat americké hamburgery, čekalo ve frontě. Právě tahle situace názorně podle velvyslance Ukrajiny v ČR Yevhena Perebyinisa ukazuje „opravdové Rusko“. (Foto: Twitter)

Ukrajinský velvyslanec totiž na svém Twitteru zveřejnil snímek zachycující velké množství lidí, kteří 31. ledna 1990 stálo ve frontě do nově otevřené restaurace rychlého občerstvení. Perebyinis tím chtěl poukázat hlavně na to, že demokratické změny nejsou v Rusku možné, neboť lidé v této zemi jsou podle něj schopni shromáždit se v tak velkém počtu jen ve frontě, nikoli na protestním mítinku.

„Centrum Moskvy, Puškinovo náměstí. Ne, ne dnes – před 30 lety, 31. ledna 1990. Ne, neprotestují – stojí ve frontě, aby se dostali do právě otevřené první americké restaurace McDonald. Toto je opravdové Rusko, a nemá nic společného s iluzemi, které leckde na Západě přetrvávají,“ vyjádřil Perebyinis své zklamaní z toho, nakolik nepočetné byly nedávno proběhlé demonstrace v Rusku.