Poslanec Evropského parlamentu za Estonsko Jaak Madison bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa navrhl na Nobelovu cenu za mír. (Foto: Wikimedia)

Politik, který zastupuje Konzervativní lidovou stranu Estonska, vysvětlil, že navrhl kandidaturu Trumpa proto, že je to první americký prezident za posledních 30 let, během jehož prezidentství nerozpoutala jeho země žádnou válku.

„Pod jeho vedením byla rovněž na Blízkém východě podepsána řada mírových dohod, jež pomohly zajistit stabilitu a mír v regionu. Uvidíme, kdo dostane Nobelovu cenu za mír,“ napsal Madison v pondělí na Facebooku.

Poznamenal, že není jediný, kdo navrhuje Trumpa na udělení Nobelovy ceny. „Ale jak víme, čím víc je návrhů, tím je větší šance na úspěch,“ míní Madison.

Nobelova cena za mír je udělována v Oslu každý rok počínaje rokem 1901. Podle stanov Nobelova fondu mohou navrhovat kandidáty členové národních parlamentů a vlád různých zemí, členové mezinárodních soudů, rektoři univerzit, činní a bývalí členové a poradci norského Nobelova výboru.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu  a  GAB .

Zdroj:  independent.co.uk