Korespondent Sputniku se setkal s Pierrem Le Corfem, zakladatelem humanitární nevládní organizace WeAreSuperheroes. Le Corf několik let žije v Aleppu a byl svědkem osvobození města.

Expert promluvil o životě obyvatel Aleppa a sdílel svůj názor ohledně perspektiv osvobození Idlibu.

Zakladatel humanitární nevládní organizace si přeje, aby Idlib kráčel ve šlépějích Aleppa. Pierre Le Corf uvedl, že v Aleppu byly otevřeny humanitární koridory. Ačkoli na východě města ty koridory byly na mušce teroristů.

Le Corf oznámil, jak osobně pozoroval změny v životě obyvatel Aleppa, když pracoval na území jednoho humanitárního koridoru.

„Osvobození Aleppa dalo lidem svobodu, byl to doušek čerstvého vzduchu. Lidé se vrátili domů, žijí ve svých domovech, žijí volně, děti šly do školy, obyvatelstvo se snaží zlepšit život. Pokud by město nebylo osvobozeno, byly by zabity další tisíce lidí."

Bohužel předpovědi o osvobození Idlibu nejsou uklidňující. Podle Le Corfa západní vlády nedovolí, aby byl Idlib osvobozen. Protože to bude znamenat konec války, po něm bude následovat osvobození zón, které nelegálně obsadili Francouzi, Američané a dokonce i Italové.

Zakladatel je přesvědčen, že velmoci udělají vše pro to, aby město zůstalo územím teroristů, nebo aby se stal i prostorem pro novou provokaci, například s použitím chemických zbraní.