Jak už bylo uvedeno, došlo k dost surrealistickému rozhodnutí udělit Nobelovu cenu Evropské unii (je to ale v naprostém souladu s tím, k jakému rozhodnutí došlo před tím u Obamy), teď se do toho ovšem vložil oběma nohama pevně na zemi stojící Nigel Farage z UKIP se svým náhledem na tuto frašku. „Stačí jen, abyste otevřeli oči, abyste spatřili ten nárůst násilností a rozdělenost uvnitř EU, které způsobil projekt Euro,“ řekl s dodatkem, že „udělení této ceny EU ji zbavuje vážnosti.“ Máme podezření, že její reputace už byla i tak zničena, ale v analogii k tragickému vyvěšení nové vlajky nad Jugoslávií dospěl Farage k závěru: „EU nepřináší mír a harmonii, naopak vyvolává odpor a násilnosti.“ Lze jen předpokládat, že to byla bin Ládinova smrt, co přimělo ‚Nobelisty‘, aby své rozhodnutí rychle přehodnotili.

Podle UKIP:

„Stačí jen, abyste otevřeli oči, abyste spatřili ten nárůst násilností a rozdělenost uvnitř EU, které způsobil projekt Euro,“ řekl.

„Španělsko je na pokraji nuceného výkupu z dluhů s tím, že vedoucí vojenští činitelé varují, že armáda by mohla intervenovat v Katalánii. V Řecku už lidé hladoví a opouští kvůli zoufalé chudobě své děti a neproběhne ani týden, abychom nezažili bouře a protesty v hlavních městech proti trojce a tomu ekonomickému žaláři, který uvalili.

„Další fází bude zrušení národního státu: udělení této ceny EU ji zbavuje reputace.“

Pan Farage dodal: „Poslední pokus o uvalení nové vlajky, měny a národnosti na skupinu odlišných států v Evropě se nazýval Jugoslávie. A EU opakuje tu samou tragickou chybu.“

„EU, místo aby přinášela mír a harmonii, vyvolává odpor a násilí.“

Navíc snad jako jemnou připomínku může GoJam of The Needle blog toto surrealistické rozhodnutí trochu vybarvit:

Gratulujeme EU k získání Nobelovy ceny míru.

Toto rozhodnutí bylo zjevně jednohlasné a abychom oslavili tento epochální úspěch, sestavili jsme drobnou fotogalerii mírové Evropy v roce 2012.

Samozřejmě, že kdyby se teď mělo jít podle mírotvorné historii Baracka Obamy poté, co dostal tuto cenu, tak by to bylo pro EU rozsudkem vedoucím k jejímu konci.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

]]>