Ceny energií v Británii se pro průměrnou domácnost tuto zimu ztrojnásobí, protože protiruské sankce a podvody se zelenou energií si začínají vybírat svou daň. (Foto: Flickr)

Přináší Sky News:

Miliony domácností se dočkají prudkého zvýšení účtů za energie v důsledku zvýšení cenového stropu na 3 549 liber (4 170 Kč) ročně, což mnohé uvrhne do finančních potíží.

Rekordní říjnové zvýšení o 80 %, které oznámil regulační úřad Ofgem, způsobí, že typický zákazník se standardním tarifem zaplatí navíc 1 578 liber (1 854 USD), což odhalí prohlubující se krizi životních nákladů.

Toto zvýšení následuje po dubnovém nárůstu o 54 %, kdy se průměrné účty vyšplhaly na 1 971 liber (2 315 Kč) ročně.

„Ceny energií v celé Evropě prudce vzrostly,“ uvádí agentura Bloomberg. „V pátek směřoval evropský zemní plyn k největšímu týdennímu nárůstu za více než dva měsíce, přičemž ceny rostly již šestý týden v řadě, protože Moskva omezuje dodávky. Německé referenční ceny elektřiny na příští rok vzrostly nad 800 eur (800 USD) za megawatthodinu, což je téměř desetkrát více než ve stejném období loňského roku. Francouzská elektřina na rok dopředu poprvé vzrostla nad 1 000 eur. Elektřina na den dopředu ve Velké Británii se obchoduje za desetinásobek svého dvacetiletého průměru.“

To je malá cena za to, že možná, možná porazíme Putina – nebo alespoň trochu zpomalíme jeho ovládnutí východní Ukrajiny.

Ceny energií Rusů jsou zhruba třetinové (nebo nižší) než ve Spojeném království a EU, ale vy od nich nesmíte nakupovat energii, protože v této válce jde o budoucnost liberálního světového řádu.

Zachovejte si pevné nervy (obrazně řečeno, obklopte se dekami a nabalte si vrstvy, abyste zahnali zimu)!

Zdroj: informationliberation.com