Pasažéři nedělního letu z Novosibirska do Jekatěrinburgu zažili skutečné peklo. Zatímco nejprve mrzli v autobuse s otevřenými dveřmi, který je měl přivézt ke stroji, v minus 25 stupních Celsia, po nastoupení zjistili, že je čeká ještě větší extrém.

V důsledku pokažené klimatizace dosahovala teplota na palubě plus 40 až 50 stupňů. Navzdory výhradám nešťastných, rozzlobených a nervózních cestujících se posádka Siberian Airlines rozhodla i tak vzlétnout.

Podle zpráv The Siberian Times peripetie lidí na letišti Tolmačevo se začaly již při terminálu, když autobusár nechal otevřené dveře a odmítal je zavřít i přes jejich žádosti. Tvrdil, že čeká na opožděného cestujícího a ve svém rozhodnutí zůstal neoblomný, ačkoli teplota venku dosahovala mínus 25 stupňů.

Pasažéři se tedy určitě potěšili, když se konečně mohli přesunout do letadla, ale tam je čekalo ještě horší překvapení. Teplo jako v sauně a smrad z přepálených drátů.

Mluvčí Siberian Airlines se vyjádřila, že specialisté nyní zkoumají letadlo, aby odhalili příčinu problémů. "Mohu pouze potvrdit, že během letu byla na palubě vysoká teplota," dodala.