Donald Trump vyzývá k tomu, aby byl znovu dosazen do funkce prezidenta, nebo aby se volby v roce 2020 konaly znovu. (Foto: Youtube)

V sobotním ranním příspěvku na serveru Truth Social dvakrát odvolaný bývalý prezident nepravdivě tvrdí, že výsledky voleb podkopali údajní „masivní a rozsáhlí podvodníci a klamání“ ze strany demokratů a velkých technologických společností.

Požádal o to: „Vyhodíte výsledky prezidentských voleb v roce 2020 a prohlásíte SPRÁVNÉHO VÍTĚZE, nebo uspořádáte NOVÉ VOLBY?“.

Dále tento prezident s jedním funkčním obdobím a bývalý moderátor televizní reality show tvrdil, že údajné podvody jsou takového rozsahu, že všechny zákony, včetně ústavy, mohou být odloženy stranou.

„Masivní podvod tohoto typu a rozsahu umožňuje ukončit platnost všech pravidel, předpisů a článků, dokonce i těch, které se nacházejí v Ústavě. Naši velcí ‚Zakladatelé‘ nechtěli a nechtěli by připustit Falešné a podvodné volby!“ napsal.

Trumpova online tiráda začala v pátek večer v reakci na zprávu Fox News, že se FBI v předvečer voleb 2020 sešla s Twitterem a dalšími společnostmi provozujícími sociální média, aby bojovala proti šíření dezinformací na internetu.

Zpráva se týká žaloby, kterou na Bidenovu vládu podali generální prokurátoři států Louisiana a Missouri a která obviňuje vysoce postavené vládní úředníky ze spolupráce s velkými technologickými společnostmi na cenzuře online obsahu „pod záminkou boje proti dezinformacím“.

Zdroj: msn.com