Na svém prvním shromáždění od razie FBI v Mar-a-Lago si bývalý prezident Trump vzal na mušku prezidenta Bidena a nedávná varování demokratů před „MAGA republikány“ a označil současného prezidenta za „nepřítele státu“. (Foto: Twitter)

V sobotním projevu ke svým příznivcům ve Wilkes-Barre v Pensylvánii se bývalý prezident vyjádřil k Bidenovu projevu v hlavním vysílacím čase tak, že jej označil za „nejzlomyslnější, nejnenávistnější a nejrozdělující projev, jaký kdy prezident (USA) pronesl“.

Trump prohlásil, že Biden „očerňuje 75 milionů občanů plus dalších pravděpodobně 75 až 150 [milionů], pokud to chceme říci přesně, jako hrozbu demokracii a nepřátele státu“.

„Všichni jste nepřátelé státu,“ řekl davu za bučení proti Bidenovi.

„Je to nepřítel státu, pokud chcete znát pravdu. Nepřítelem státu je on a skupina, která ho ovládá a která kolem něj krouží. ‚Udělej tohle, udělej tamto, Joe‘.“

Na jiném místě shromáždění Zachraňme Ameriku se Trump vyjádřil k razii v Mar-a-Lago a označil vyšetřování, zda špatně nakládal s tajnými dokumenty, za „jedno z nejvíce šokujících zneužití moci jakoukoli administrativou v americké historii“.

„Další z našich nejvyšších priorit za republikánského Kongresu bude zastavit levicovou cenzuru a obnovit svobodu slova v Americe,“ pokračoval Trump.

„Svobodu slova nemáme. Mimochodem, jděte se teď zaregistrovat na Truth Social. Je někdo na Truth Social? Je to žhavé. A je to mnohem lepší než Twitter.“

Na závěr Trump vyzval Američany, aby v listopadu volili republikánské kandidáty, a řekl, že výsledky voleb v polovině volebního období budou sloužit jako referendum o Bidenově vládě.

„Tyto volby jsou referendem o raketově rostoucí inflaci, bující kriminalitě, prudce rostoucích vraždách, drtivých cenách benzínu, milionech a milionech nelegálních přistěhovalců valících se přes naše hranice, rasové a genderové indoktrinaci, přeměně našich škol,“ řekl Trump 3. září.

„A především jsou tyto volby referendem o korupci a extremismu (prezidenta) Joea Bidena a radikální Demokratické strany.“

„Pokud chcete zastavit toto ničení Ameriky, musíte volit republikány, musíte jít volit,“ dodal Trump.

„Jsme jen dva měsíce před nejdůležitějšími volbami v polovině volebního období v americké historii,“ pokračoval Trump, „potřebujeme tak velký úspěch, aby ho radikální levice prostě nemohla zfalšovat.“

„Historické vítězství“ Republikánské strany v listopadu by podle Trumpa otevřelo cestu zákonodárcům GOP k řešení problémů, které v současnosti trápí národ.

„Mezi naše nejvyšší priority musí patřit ukončení noční můry, kterou Joe Biden a kongresoví demokraté vytvořili na naší jižní hranici,“ řekl.

Podle nedávného průzkumu USA TODAY/Ipsos (pdf) 59 % republikánských voličů uvedlo, že Trump by měl být kandidátem GOP v roce 2024 a „zaslouží si znovuzvolení“.

Navíc 82 % republikánských voličů věří, že Trump může volby v roce 2024 vyhrát. Naproti tomu pouze 44 % respondentů uvedlo, že Biden by měl být v roce 2024 kandidátem demokratů a zaslouží si znovuzvolení. Pouze 60 procent demokratických voličů věří, že Biden může v roce 2024 zvítězit.

Zdroj: zerohedge.com