Senátor Lindsey Graham (R-SC) tvrdí, že pokud bude bývalý prezident Donald Trump trestně stíhán v souvislosti s razií v jeho sídle Mar-a-Lago z 8. srpna, dojde k „doslova pouličním nepokojům“. (Foto: Youtube / FoxNews)

„Většina republikánů – včetně mě – se domnívá, že pokud jde o Trumpa, neexistuje žádný zákon. Jde jen o to ho dostat,“ řekl Graham v pořadu „Nedělní večer v Americe“ na stanici Fox News.

„Pokud jde o Trumpa, existuje dvojí metr,“ pokračoval a odvolával se na to, že v případě zjevného porušování zákona Hunterem Bidenem a bývalou ministryní zahraničí Hillary Clintonovou nedošlo k razii ani k trestnímu stíhání.

„A řeknu to takhle: pokud dojde k trestnímu stíhání Donalda Trumpa za špatné nakládání s utajovanými informacemi po debaklu Clintonové… budou nepokoje v ulicích,“ řekl moderátorovi a bývalému kongresmanovi Treyi Gowdymu a dodal, že „nikdy neměl větší obavy o právo v politice než teď“.

„Jak můžete konzervativnímu republikánovi říct, že systém funguje, když jde o Trumpa?“ zeptal se Gowdy. Graham se zeptal a poznamenal, že předstírané vyšetřování ministerstva spravedlnosti ohledně podvodu Russiagate bylo „vtipem vyšetřování“, při němž „lidé lhali a manipulovali s důkazy“.

„Podívejte se, co se stalo Hunteru Bidenovi. Zjevně mu dali úplnou volnost. A sociální média v této zemi potlačila informace, které mohly mít význam,“ pokračoval Graham podle Fox News.

„A pokud se pokusí stíhat prezidenta Trumpa za špatné nakládání s utajovanými informacemi poté, co si Hillary Clintonová zřídila server ve sklepě – budou doslova nepokoje na ulicích.“

Zdroj: zerohedge.com