Zatímco Trump v rozhlase Hannitymu řekl, že mohl zabránit válce vyjednáním dohody s Ruskem, tato část byla při vysílání Fox News podivně vystřižena. (Foto: Youtube)

Donald Trump dlouho trval na tom, že k válce na Ukrajině by nikdy nedošlo, kdyby byl stále prezidentem, a zašel tak daleko, že „zmanipulované volby“ svedl na nevyprovokovanou invazi Ruska, přičemž tvrdil, že má kouzelná slova, která by boje „okamžitě“ zastavila.

V pondělním rozhlasovém rozhovoru s moderátorem (a dlouholetým důvěrníkem) stanice Fox News Seanem Hannitym dvakrát odvolaný exprezident konečně prozradil, jak by on osobně válce zabránil. Podle Trumpa stačilo nechat Rusko, aby „převzalo“ část Ukrajiny.

Když Trump řekl, že Rusko se chystá na „celou enchiladu“ s Joem Bidenem ve funkci prezidenta, dodal, že Rusko „nic nepřevzalo“, zatímco on byl v Bílém domě, protože ruský prezident Vladimir Putin „pochopil“, že „by to nikdy neudělal“.

Bývalý prezident pak dodal: „A to dokonce bez vyjednávání o dohodě. Mohl jsem vyjednávat. V nejhorším případě jsem mohl uzavřít dohodu o převzetí něčeho, jsou určité oblasti, které jsou ruskojazyčné, upřímně řečeno, ale mohl jste uzavřít dohodu.“

Později večer Hannity přehrál v hlavním vysílacím čase pořadu Fox News úryvky ze svého „exkluzivního“ rozhovoru s Trumpem spolu s ukázkami z Trumpova bombastického projevu na konferenci Konzervativní politické akce. Ačkoli Hannity odvysílal segment, v němž se exprezident chlubil, že by mohl válku zastavit, kupodivu vynechal část, kde Trump odhalil svůj plán.

Místo toho krátce poté, co Trump řekne: „Mohl jsem vyjednávat,“ zvuk rychle přeskočí asi 30 vteřin mluvního času, než se vrátí zpět, kde bývalý prezident přejde ke své stížnosti, že „Čína už Spojené státy nerespektuje“.

Kromě tvrzení, že by Rusku zabránil v invazi na Ukrajinu tím, že by se s ním dohodl, aby „něco převzalo“, Trump v části, kterou Fox neodvysílal, také řekl, že „umírá mnohem více lidí, než se uvádí“, přičemž zopakoval, že pod jeho dohledem by se to „nikdy nestalo“.

V posledních týdnech se Trump opakovaně chlubil, že by bylo „snadné“ krizi ukončit, a tvrdil, že by mu k dosažení mírové dohody mezi Ruskem a Ukrajinou stačil jediný den. „Se správným vedením bychom mohli ukrajinský konflikt ukončit za 24 hodin,“ prohlásil.

A ačkoli je to stále ještě několik měsíců, co se objevil na Fox News uprostřed údajného „měkkého zákazu“ ze strany konzervativního kabelového gigantu, zdálo se, že včerejší Hannityho segment představuje rozmrazení v současnosti napjatých vztahů mezi Trumpworldem a Foxem. Kromě toho, že stanice odvysílala části Trumpova rozhlasového rozhovoru (Fox Hannityho rozhlasový pořad nepřenáší), odvysílala o uplynulém víkendu živě také Trumpův projev na CPAC, přestože předtím tuto pravicovou konfabulaci do značné míry ignorovala.

Zdroj: thedailybeast.com