Bývalý prezident Donald Trump před prezidentskými volbami v roce 2024 odhalil svůj sen o nové Americe a slíbil, že zemi vrátí odvahu „ve velkém stylu“ a předznamená „kvantový skok“ v životní úrovni. (Foto: Rumble)

„Minulé generace Američanů uskutečňovaly velké sny a odvážné projekty, které se kdysi zdály naprosto nemožné. Tlačili se napříč neosídleným kontinentem a stavěli nová města v divokém pohraničí. Změnili americký život díky mezistátnímu dálničnímu systému, který byl velkolepý, a vypustili na oběžnou dráhu kolem Země rozsáhlou síť satelitů. Dnes však naše země ztratila svou odvahu. Pod mým vedením ji získáme zpět, a to ve velkém stylu,“ řekl Trump ve videoposelství zveřejněném v pátek.

„Když se podíváte na dobu před pouhými třemi lety, to, co jsme dělali, bylo nemyslitelné. Jak dobré to bylo, jak skvělé to bylo pro naši zemi. Naším cílem bude obrovský skok v americké životní úrovni. To je to, co se stane.“

S poukazem na to, že třetina americké pevniny je ve vlastnictví federální vlády, Trump poznamenal, že jen „velmi malá část této půdy“ ve výši „půl procenta“ může být využita k uspořádání soutěže na „zřízení až deseti nových měst a jejich přidělení nejlepším návrhům na rozvoj“.

„Jinými slovy, v naší zemi budeme skutečně opět stavět nová města. Tato města svobody znovu otevřou hranice, znovu zažehnou americkou představivost a dají statisícům mladých lidí a dalších lidí, vesměs tvrdě pracujících rodin, novou šanci na vlastnictví domu a vlastně na americký sen.“

„Chci zajistit, aby revoluci v letecké mobilitě vedla Amerika, nikoli Čína. Tyto průlomové technologie mohou změnit obchod, přinést obří příliv bohatství na americký venkov a nově propojit rodiny v naší zemi,“ řekl Trump.

Trump rovněž navrhl „strategickou národní výrobní iniciativu“, která promění „zapomenuté komunity v průmyslové úly“.

Trump rovněž slíbil, že představí „velkou iniciativu“ na snížení životních nákladů, zejména se zaměřením na snížení nákladů na nový automobil a nákladů na výstavbu rodinných domů.

„Velmi důležité je, že také zajistím, aby všechna tato nová místa byla bezpečná. Máme rádi naši policii a vážíme si jí. Budou dělat svou práci tak, jak mají,“ řekl Trump.