Tohle se nedá vymyslet… (Foto: Twitter)

Syn předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové je podle serveru DailyMail.com druhým největším investorem v čínské technologické společnosti, jejíž vedoucí pracovník byl zatčen v rámci vyšetřování podvodu, což vyvolává otázky ohledně jeho tajné návštěvy Tchaj-wanu s matkou.

Třiapadesátiletý Paul Pelosi Jr. předtím, než doprovázel svou matku na cestu na Tchaj-wan financovanou daňovými poplatníky, svůj podíl veřejně nezveřejnil.

Pelosi je nejen významným investorem společnosti Borqs, která působí v čínském odvětví internetu věcí a 5G, ale pracoval pro ni také jako konzultant a za své služby byl odměněn 700 000 akciemi firmy, přičemž v té době jeho podíl převyšoval pouze generální ředitel Pat Sek Yuen Chan.

Poté, co se dozvěděli, že Pelosi junior se připojil k delegaci své matky, několik tchajwanských politiků, včetně bývalého předsedy ostrovní komise pro finanční dohled Tseng Ming-chunga, požadovalo vědět, zda má ostrovní vládnoucí Demokratická pokroková strana finanční vztahy s rodinou Pelosiových a zda se návštěva kongresmanky týkala obchodních zájmů.

Mladší Pelosiová nebyla uvedena jako členka delegace a neměla žádnou vládní funkci ani jiné deklarované poslání.

Není jasné, jaká byla role Pelosiho mladšího ve společnosti.

Kromě toho byl Pelosi mladší v letech 2020 a 2021 jmenován do představenstev dvou společností zabývajících se těžbou lithia. Jeho jmenování vyvolala novou kontrolu po jeho návštěvě Tchaj-wanu, hlavního města těžby lithia.

Podle tehdejšího tiskového prohlášení jeho role zahrnuje „výslovné seznamování společnosti Altair s potenciálními strategickými partnery v různých odvětvích, která jsou předmětem zájmu o expanzi“.

Připomeňme, že Pelosiová a její manžel byli minulý měsíc obviněni z obchodování zasvěcených osob v souvislosti s obchody Paula Pelosiho staršího s technologickými giganty Apple, Amazon a Alphabet, které rodině vynesly milionové zisky.

Zatímco předsedkyně Sněmovny reprezentantů si ve své vládní funkci vydělá 223 500 dolarů ročně, její čisté jmění se podle vlastních zveřejněných finančních údajů odhaduje až na 252 milionů dolarů.

Dalo by se odpustit, že zde vidíme vzorec mezi nejvýše postavenými představiteli Demokratické strany, jejichž potomci se zdají být nadaní pro objevování lukrativních pozic v zahraničních společnostech, zatímco jejich rodiče „řídí“ největší ekonomiku světa.

Zdroj: dailymail.co.uk