Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová (D-Calif.) prohlásila, že komunistická Čína je „jednou z nejsvobodnějších společností“ na světě. (Foto: Twitter)

To se nedá vymyslet.

Pelosiová v úterý v pořadu Today televize NBC zdůraznila, že její nedávná návštěva Tchaj-wanu neměla být „rušivá“, ale spíše měla potvrdit „politiku jedné Číny“, protože jde o „silnou demokracii“.

„Šlo pouze o to říci, že Čína je jednou z nejsvobodnějších společností na světě,“ tvrdila Pelosiová. „Neberte to ode mě, to je od Freedom House. Je to silná demokracie, odvážní lidé.“

V rozporu s Pelosiho výroky nezisková organizace Freedom House, financovaná americkou vládou, uvedla, že Čína je „autoritářský režim“, který se „v posledních letech stává stále represivnějším“.

„Vládnoucí Komunistická strana Číny (KS Číny) nadále zpřísňuje kontrolu nad všemi aspekty života a vládnutí, včetně státní byrokracie, médií, projevů na internetu, náboženských praktik, univerzit, podniků a sdružení občanské společnosti, a podkopává dřívější řadu skromných reforem právního státu. Vůdce ČKS a prezident státu Si Ťin-pching upevnil svou osobní moc v míře, jakou Čína nezažila po celá desetiletí.“

Pelosiová je buď úplně bezradná, nebo lže – v každém případě její bizarní výroky nevypadají dobře.

V současné době Komunistická strana Číny v rámci své politiky „dynamického nulového COVID“ zavádí nejpřísnější výluky COVID na Zemi.

Zdroj: news18.com