Putin „obehrál“ premiéra Velké Británie, kdy pozval britské veterány slavného Arktického konvoje na Přehlídku Vítězství poté, co David Cameron odmítl jet do Moskvy, píše The Daily Mail. Tři veterány proslulých arktických konvojů usadili organizátoři na „strategická místa" na tribuně pro hosty — hned vedle Putina a čínského předáka Si Ťin-pchinga, mezi premiéry jiných zemí, kteří byli přehlídky přítomní, podotýkají noviny.  „Díky tomu všichni diváci viděli, že přehlídku sledují také tři Britové se svými medailemi a bílými barety veteránů Arktických konvojů", zdůraznil zpravodaj The Daily Mail.


Na oslavách zastupoval Velkou Británii také vnuk Winstona Churchilla.

Britští veteráni byli velmi spokojeni s přehlídkou a s tím, jak se k nim choval ruský prezident.

„Rusové měli k nám mnohem lepší vztah, než naše vlastní vláda, jejíž členové se chovají jak rozmazlené děti", prohlásil britský veterán David Craig, který přiletěl do Moskvy ze skotského Kilmarnocku.

Britští veteráni kritizovali také svého premiéra za to, že odmítl se oslav zúčastnit.

„Pan Cameron by měl sem přijet, a jeho odmítnutí mě velmi mrzí. Názory vlády anebo události na Ukrajině nemají v to žádný význam, a ignorovat oběť, kterou přinesli dvacet milionů Rusů, kteří ve válce zahynuli, znamená projevit malichernost a bezcitnost" podotkl Craig.

„Bývalý důstojník KGB ví, jak obrátit nepříjemnosti ve svůj prospěch", poznamenávají noviny a zdůrazňují, že Cameronovo odmítnutí navštívit 9. května Moskvu tuto slavnost nijak nezkazilo.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Zdroj: sputniknews.com