Nejnovější salva levice v rámci pokračujícího „zneškodňování“ každého (na pravici), kdo zpochybňuje integritu voleb, padla na úrodnou půdu za méně než den. (Foto: Flickr)

Deník New York Times v úterý zarámoval příběh, který koloval na pravici kvůli spojení softwarové společnosti s Komunistickou stranou Číny, jako „pravicovou konspirační teorii“.

„Na srpnové konferenci jen pro zvané na tajném místě jihovýchodně od Phoenixu skupina popíračů voleb rozvinula novou konspirační teorii o výsledku prezidentských voleb v roce 2020,“ zněl původní titulek Timesů (via Daily Caller).

V něm Timesy napsaly, že „pravicoví“ popírači voleb v Arizoně vykonstruovali konspirační teorii o tom, že společnost Konnech, která vyrábí volební software, má tajné vazby na KSČ a předává jim informace o zhruba dvou milionech amerických voličů.

„Během dvou let od chvíle, kdy bývalý prezident Donald J. Trump prohrál své znovuzvolení, vystavili konspirační teoretici volební úředníky a soukromé společnosti, které hrají ve volbách významnou roli, přívalu obludných tvrzení o podvodech na voličích,“ uvádí se v článku. „Útoky na Konnecha však ukazují, jak krajně pravicoví popírači voleb věnují více pozornosti také novým a druhořadým společnostem a skupinám. Jejich tvrzení často nacházejí vnímavé internetové publikum, které pak tato tvrzení využívá k vyvolání pochybností o integritě amerických voleb.“

Druhý den ráno byl jednatel společnosti Konnech Eugene Yu zatčen za údajnou krádež osobních údajů volebních pracovníků.

Zdroj: dailycaller.com