Spotify odmítlo obnovit smlouvu na podcast Baracka a Michelle Obamových poté, co letos vyprší. (Foto: Flickr)

Podle agentury Bloomberg produkční společnost bývalé první rodiny, Higher Ground, novou smlouvu se zvukovou platformou nepodepíše a místo toho jedná s jinými distributory o smlouvě „v hodnotě desítek milionů dolarů, která patří k nejlukrativnějším v podcastovém byznysu“.

Nicméně zatímco při letmém pohledu na článek agentury Bloomberg by člověk mohl nabýt dojmu, že rozhodnutí odejít od Spotify – známé především díky podcastu Joe Rogana – učinili Obamovi (ano, možná to mnohé překvapí, ale i oni mají podcast), jen o pár řádků níže se dočteme, že Higher Ground – produkční společnost – je uprostřed jednání s několika potenciálními partnery, včetně Amazon Audible a iHeartMedia – a mluvila také se Spotify, „ale švédský streamovací gigant podle tří zdrojů obeznámených s diskusemi nabídku odmítl. „

Kromě čistě finančních důvodů se Higher Ground – což rozhodně není narážka na sídlo Obamových na pláži Martha’s Vineyard, které má být podle Obamových slov za pár let, až roztají polární ledovce, okamžitě ponořeno pod několik set metrů vody – snaží uzavřít dohodu, která by jí umožnila produkovat několik pořadů a vydávat je na více platformách najednou. To je podle agentury Bloomberg jeden z důvodů, proč někdo jako Spotify řekl Obamovým, ať si dají pohov – široce vydávaná show stejně skončí na jejich službě.

Mezitím je každý z Obamových ochoten zavázat se k účinkování v pořadu o osmi epizodách, což pro některé zájemce není dostatečný závazek, který by ospravedlnil smlouvu srovnatelnou se smlouvami na pořady jako „SmartLess“, „Call Her Daddy“ a „My Favorite Murder“. Tyto pořady se objevují každý týden nebo s frekvencí, která se tomu blíží, zatímco pořady Higher Ground s Obamovými byly omezenými sériemi.

Nebylo jasné, kolik Spotify Obamovým za jejich hrstku podcastových vystoupení zaplatilo, ale ať už to bylo cokoli, investici to zjevně neospravedlnilo. Nebylo také jasné, zda Neil Young pohrozil, že se do Spotify vrátí, pokud společnost neuzavře dohodu s bývalou první rodinou.

Zdroj: zerohedge.com