Budiž světlo! Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že EU dodá Ukrajině 35 milionů úsporných LED žárovek v hodnotě 50 milionů eur. Budou zdarma k dispozici na poštách po celé zemi. (Foto: Twitter)

Leyenová uvedla, že Ukrajina by měla být pro Evropu inspirací a tisíce Ukrajinců by měly přejít na LED žárovky a pracovat na čistší energii.

„Jsou energeticky úsporné, velmi dobré,“ říká na záběrech natočených během návštěvy.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová navštívila kyjevskou Ukrpoštu, aby se podívala, jak Ukrajinci vyměňují staré žárovky za úsporné. Právě Evropská komise vyčlení prostředky na nákup zhruba 30 milionů LED žárovek pro Ukrajinu.

EU opět ukazuje, že klimatické změny považuje za důležitější než cokoli jiného. Žárovky jsou ještě surrealističtějším darem než 5 000 přileb, které Němci darovali na začátku války.

Jednou z nejdůležitějších otázek je, jak Ukrajina žárovky využije, když v důsledku války trpí výpadky elektřiny?

A konečně, neměli bychom si nechat přimhouřit oči. Pokud EU nakoupila tyto žárovky od největších evropských výrobců, kteří pocházejí z Německa, Nizozemska a Francie, nejedná se o nic jiného než o poskytnutí veřejné podpory těmto společnostem.

Zdroj: rmx.news