Policejní oddělení v San Francisku zaslalo dozorčí radě města petici, která by policistům umožnila nasadit roboty s úmyslem zabít podezřelé v situacích, kdy „hrozí riziko ztráty života veřejnosti nebo policistů a převažuje nad jakoukoli jinou možností použití síly, kterou má SFPD k dispozici,“ uvádí Engadget s odvoláním na Mission Local. (Foto: Youtube)

Podle Mission Local se návrh již setkal se značným odporem uvnitř i vně rady – včetně supervizora Aarona Peskina, který se původně nápadu bránil, dokud do něj nevložil formulaci, která by smrtící roboty zcela vyřadila.

„Roboti nesmí být použiti jako použití síly proti jakékoli osobě,“ napsal, což pak SFPD v následném návrhu odstranila.

Policie v současné době udržuje tucet plně funkčních dálkově ovládaných robotů, kteří se obvykle používají k prohlídkám prostor a zneškodňování bomb. Jak však v roce 2016 ukázala dallaská policie, jsou z nich také vynikající platformy pro doručování bomb. Pyrotechnické jednotky jsou často vybaveny slepými náboji do brokovnic, které se používají k násilnému narušení vnitřního fungování výbušného zařízení, ačkoli policii nic nebrání v případě potřeby použít ostré náboje, jak nedávno přiznala oaklandská policie radě pro civilní dohled nad tímto městem. -Engadget

Stručně řečeno, pokud tento návrh někdy spatří světlo světa:

Zdroj: texastribune.org