Lidová osvobozenecká armáda Číny pokračuje v aktivním rozvoji leteckých dopravních prostředků bez posádky. Na síti se objevila satelitní fotografie, která zachytila několik modelů různých dronů.

Podle vojenského experta Jurije Ljamina satelitní snímek zobrazuje leteckou základnu Malan v Ujgurské autonomní oblasti, kde sídlí 178. brigáda čínských vzdušných sil.

„Je zachycena ve chvíli přehlídky nebo soukromé výstavy řady nových dronů, které jsou již vyvinuty a v Číně se vyrábí pro zástupce vrcholného vedení. Jiný důvod pro předvádění tolika různých dronů neeistuje," řekl Ljamin.

Největší pozornost přilákalo neznámé zařízení, které se podobá šipce (uprostřed obrázku). Zatím se dá jen odhadovat, co to může být.

„Možná se jedná o nějaký demonstrátor technologie nadzvukových dronů nebo něco takového. Bez jasnějšího a srozumitelnějších snímku je však těžké určit účel tohoto tajemného zařízení. Je známo, že Čína investuje do vývoje bezpilotních prostředků, takže v nadcházejících letech od nich můžeme očekávat mnoho různých překvapení," říká vojenský expert.