Po intenzivním ostřelování ruské vesnice v Brjanské oblasti nedaleko ukrajinských hranic, k němuž došlo v sobotu, vzrostl počet obětí, přičemž záchranáři původně uváděli dva mrtvé. (Foto: Flickr)

Počet obětí byl revidován, protože záchranáři pročesávají trosky obytné budovy. Čtyři civilisté zemřeli a další dva byli zraněni „v důsledku akcí ukrajinských nacionalistů“, oznámil v neděli gubernátor Alexandr Bogomaz.

V obci Suzemka, kde k úderu došlo, vyhlásily úřady výjimečný stav. Leží pouhých 10 km od Ukrajiny.

Gubernátor dále uvedl, že vlna ukrajinských úderů zasáhla obytnou oblast, uvádí CNN:

Neověřené video zveřejněné na kanálu Bogomaz na Telegramu ukazuje lidi, kteří v noci vycházejí z poškozené budovy.

Na videu je slyšet, jak jedna osoba říká: „Vytáhli ženu. Stále ještě kontrolují, jestli tam není nějaké dítě. Nejsem si jistý. Hrozné.“

Útoky, včetně útoků bezpilotními letouny, na ruské území v poslední době zesílily, protože ukrajinské síly se údajně připravují na jarní protiofenzívu.

Největší víkendový útok se odehrál hluboko uvnitř Krymu. Několik dronů zasáhlo v sobotu brzy ráno sklad pohonných hmot a rozpoutalo obrovský několikahodinový požár, který byl vidět na kilometry daleko.

Zdálo se, že jde o odvetný úder v reakci na páteční velké ruské útoky řízenými střelami a drony na několik ukrajinských měst, zejména v centrální části země.

Mezinárodní zprávy navíc o víkendu uvádějí citace Moskvou dosazených představitelů na východě Ukrajiny, kteří uvedli, že „ukrajinské ostřelování zabilo devět lidí, včetně osmileté dívky ve městě Doněck“.

Zdroj: cnn.com