Vážení čtenáři, přinášíme vám aktuální krátké zprávy z portálu Rusvesna. 1; Syrská armáda a ruské letectvo uskutečnily mohutné údery u Damašku a osvobodili okolí Bir Kassáb. Džobar je poslední baštou teroristů ve Východním Damašku, protože syrský armáda už v květnu dobyla zpět okresy Barze a Kabun. 2; V USA se projednává možná reakce na akce Ruska v Sýrii. Státní tajemník Tillerson ale odmítl upřesnit, s kým konkrétně se o tom jedná.


3; Porošenko předložil návrhy na zaangažování USA do urovnání situace v Donbasu. Prezident Ukrajiny pobývá ve Washingtonu na pracovní návštěvě.

4; Trump urazil Ukrajince, říká bývalý velvyslanec USA na Ukrajině. Prezident USA Donald Trump mohl urazit Ukrajince tím, že použil slovo „Ukrajina“ s určitým členem, myslí si McFaul.

5; Motorkáři, banky a ukrajinský starosta. Ti všichni byli zahrnuti do nových protiruských sankcí USA. Je zajímavé, že pod americké sankce se dostal i starosta ukrajinského města Geničesk Alexandr Vorobjov.

6; Společnost Kalašnikov zahájila sériovou výrobu nového výzvědného dronu. Jednou z hlavních zvláštností bezpilotníku ZALA 421-16E2 je minimalizovaná hmotnost – 7,5 kg.

7; Co vůbec znamená setkání Porošenka a Trumpa? Dokonce i v Kyjevě toto setkání označili za ostudné.

8; Zaútočili vojáci Doněcké republiky na pozorovatele OBSE? Byly zveřejněny předběžné výsledky vyšetřování. Vojenský zdroj ze silových struktur Doněcké republiky prozradil předběžné informace o události. Vše směřuje k tomu, že šlo o provokaci proti Doněcké republice. Pokud pozorovatele někdo napadl, rozhodně to nebyli vojáci Doněcké republiky.

9; O mládeži a protestních akcích. Ruský novinář Dmitrij Olšanskij komentuje účast mládeže na opozičních shromážděních v Rusku.

10; Byly zveřejněny záběry z dronu: Íránská rakety zasáhly štáb Islámského státu v Sýrii. Teherán hrozí dalšími útoky. Jedna z raket bezprostředně zasáhla velitelské centrum teroristů ve městě Al-Majadín ležící v provincii Deyr az-Zaur.

11; Cvičené opice ukrajinství. Lidská společnost je nahrazována stádem a smečkou. Extrémní situace v jedněch probouzejí ušlechtilé stránky lidské osobnosti, v druhých probouzejí zvířecí pudy, poznamenává Andrej Vadžra.

12; V Polsku byl obnoven památník sovětských vojáků. Obelisk byl instalován v roce 1945 na památku padlých při překračování Odry.

13; Tajné služby Doněcké republiky zadržely ozbrojené muže, kteří útočili na hlídku OBSE. Zjištěné okolnosti svědčí o akci objednanou a organizovanou ze strany ukrajinských tajných služeb.

14; V USA označili Severní proud – 2 za pokus Ruska pokořit Evropu. Americký list Politico zveřejnil článek, ve kterém označil energetickou politiku Ruska prostředkem pro rozdělení a pokoření Evropy.

15; Byly zveřejněny záběry z bojů proti Islámskému státu. Syrská armáda a ruské letectvo čistí cestu k městu Deyr az-Zaur. Syrské ministerstvo obrany publikovalo nový videomateriál zachycující vojenskou operaci syrské armády proti Islámskému státu.

16; Ukrajinci dali přednost Krymu před cestou do „bezvízové“ Evropy. Bezvízový styk je k ničemu, když nejsou peníze na zahraniční letoviska, říkají Ukrajinci.

17; Znásilnění, které se nepodařilo utajit. Pachatel znásilnění na ruské dívce byl odsouzen. Medializovaný skandál se zneužitím třináctileté Rusky německé úřady původně označovaly za kremelskou propagandu.

18; V Argentině byl objeven sklad Hitlerových osobních věcí. Federální policie Argentiny objevila nedaleko Buenos Aires nelegální sklad nacistických předmětů.

19; Porošenko: Snil jsem o Pentagonu, když jsem sloužil v sovětské armádě. Podlézavost ukrajinského prezidenta dosáhla nových výšin.

20; V Bruselu byl zastřelen terorista, který uskutečnil výbuch na nádraží. Vojáci zastřelili neznámého pachatele, který spáchal nepříliš silný výbuch v Bruselu.

21; Ruští vojenští poradci se dostali na video během bojů s Islámským státem v provincii Hamá. Syrské ministerstvo obrany zveřejnilo nové záběry, na nichž je zachycena bojová činnost ruského letectva a syrského dělostřelectva.

22; NATO použilo Jugoslávii pro svůj vojenský experiment, říká italský generál. Bombardování Jugoslávie byla vlastně experimentální válkou NATO.¨

23; Voják USA se vymočil na fasádu budovy litevského ministerstva vnitra. Pokud jste vojákem americké armády, bude vás takový přestupek stát 15 euro.

24; Porošenko projednal s Trumpem dodávky uhlí z Pensylvánie na Ukrajinu. Porošenko také prohlásil, že před setkáním v Bílém domě projednával tyto otázky s americkým ministrem energetiky.

25; Trump garantoval Porošenkovi zachování sankcí proti Rusku. Prezident Ukrajiny prohlásil, že prezident USA Donald Trump jej ujistil v zachování protiruských sankcí.

26; Na rozdíl od USA má Rusko plné právo se v Arktidě vyzbrojovat, píší Asia Times. USA uvažují o tom, že vyzbrojí ledoborce své pobřežní ochrany v Arktidě raketami.

27; Americký dron uskutečnil bezprecedentní let u ruských hranic. Tento těžký bezpilotník se mimo jiné používal pro uskutečňování leteckých úderů na cíle Islámského státu a výzvědnou činnost v Donbasu.

28; V Kyjevě způsobila policie dopravní nehodu během honičky. Ukrajinští policisté způsobili dopravní nehodu na Prospektu Getmana v Kyjevě.

29; FSB zadržela Ukrajince, který se pokusil potají dostat do krymských lázní. K incidentu došlo v noci 500 metrů od státní hranice.

30; V Jasinovaté zemřela jednaosmdesátiletá stařenka zraněná při ostřelování ze strany ukrajinské armády. Předvčírem v důsledku palby „osvoboditelů“ urval výbuch ruku a nohu.

31; Saakašvili se ukryl před Porošenkem v Africe. „Petře Alexejeviči, já vám nezkazím náladu v Bruselu, protože budu 11 tisící kilometrů daleko. Ale stejně se do rodného Kyjeva vrátím…“.

32; Ženisté, záchranáři a bojovníci specnazu. V Rusku si připomínají Den kynologů.

33; V Murmansku napadl sníh. Místní obyvatelé vystavují na sociálních sítích fotografie zasněžených ulic Murmanska, Kirovska a Severomorska.

34; Zemřel legendární rozvědčík KGB Jurij Drozdov. Generálmajor Jurij Ivanovič Drozdov byl zakladatelem specnazu „Vympel“.

35; Růst ruského hospodářství zrychlil na 3,1%. Růst ekonomiky Ruska v květnu zrychlil na 3,1% v meziročním vyjádření. Vyplývá to z informace Ministerstva pro hospodářský rozvoj.
Loading...