Americký regulátor zabavil banku First Republic Bank. Banka bude prodána společnosti JPMorgan Chase. (Foto: Twitter / ilustrační)

Jedná se o druhý největší bankovní úpadek v historii USA. FDIC odhaduje ztrátu pro fond pojištění vkladů ve výši 13 miliard dolarů.

Podle dohody má JPMorgan Chase převzít „veškeré vklady a v podstatě veškerá aktiva First Republic Bank“ poté, co Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) v pondělí potvrdila, že tato problémová banka zkrachovala.

„JPMorgan Chase Bank, National Association předložila nabídku na převzetí všech vkladů First Republic Bank. V rámci této transakce bude 84 poboček First Republic Bank v osmi státech dnes znovu otevřeno jako pobočky JPMorgan Chase Bank, National Association, a to v běžné pracovní době,“ uvedla FDIC v prohlášení, které získala stanice ABC News.

„Všichni vkladatelé First Republic Bank se stanou vkladateli JPMorgan Chase Bank, National Association a budou mít plný přístup ke všem svým vkladům.“

Březnový pád banky Silicon Valley a krátce poté banky Signature vyvolal všeobecné obavy z širší bankovní krize, která by mohla ovlivnit globální ekonomiku.

Zdroj: abcnews.go.com