Už i mainstreamová média přiznávají, že ve světě se množí případy vážných zdravotních komplikací, včetně úmrtí, po očkování proti onemocnění Covid-19. (Foto: ilustrační, Flickr)

Na Slovensku zemřel bezprostředně po očkování známý horolezec.

Zesnulým je v tomto případě známý horolezec, bývalý reprezentant republiky Marián Zaťko. Od jeho příbuzných máme potvrzeno, že navzdory svým 75 rokům byl ve výborné kondici, žil aktivním způsobem života.

Těch případů ve světě přibývá. V České republice se jen za posledních několik dní objevilo několik úmrtí, u nichž je důvodné podezření, že souvisejí s očkováním proti Covidu-19.

Podobné případy hlásí z Dánska, Norska, Bulharska či dalších zemí.

Neobešlo to ani Slovensko. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) tvrdí, že dosud nemá informace o úmrtích v důsledku podání vakcín proti Covidu-19, a že ve všech případech podobných úmrtí je souvislost s podáním vakcíny nepotvrzená.

To však nezávislý opoziční poslanec Tomáš Taraba vysvětluje jako alibismus: „Systém totiž je nastaven tak, že by musely být dělány nákladné posudky, aby se to po právní stránce potvrdilo.“

A tak, přestože oficiálně jsou všechny v současnosti používané vakcíny vyhlašovány za bezpečné, mezi lidmi se zmiňuje celou řadu smrtelných případů, které velmi pravděpodobně s podáním těchto vakcín mohou souviset.