Vévodkyně ze Sussexu „využije rozruch okolo rozhovoru s Oprah k zahájení politické kariéry, když se bude dále stýkat s demokraty“, tvrdí představitel Labour party s vazbami na Washington. (Foto: Flickr)

Při minulých volbách v USA zahájili Harry a Meghan lehký útok na Donalda Trumpa.

Pokud by se dostala do Bílého domu, Meghan by byla první americkou prezidentkou.

Jeden z vedoucích labouristů tvrdí, že 39letá Meghan Markle navazovala kontakty mezi demokraty s cílem postavit kampaň a fundraisingové týmy pro získání  prezidentského úřadu.

Zdroj uvedl: „Blairistické, internacionalistické a demokratické stranické sítě bzučí hovory o politických ambicích Meghan a potenciálních podporovatelích.“

V loňském roce přítel vévodkyně řekl pro časopis Vanity Fair, že jedním z důvodů, proč se nevzdala amerického občanství, když se provdala za „královskou rodinu“, bylo ponechat ji otevřenou možnost vstoupit do politiky Washingtonu.

Američtí ústavní experti odpověděli, že by se musela vzdát svého titulu, pokud by chtěla zastávat veřejnou funkci ve státech, protože by to proťalo americkou přísahu věrnosti.

Buckinghamský palác se pokusil distancovat královskou rodinu od poznámek učiněných během amerických voleb vydáním prohlášení, ve kterém uvedl, že „vévodkyně není zaměstnancem královské rodiny“.

Zdroj dodal, že se předpokládalo, že se vévodkyně dívá na rok 2024, kdy bude prezidentovi Joe Bidenovi  82 let a bude se rozhodovat, zda chce kandidovat na druhé funkční období.

Může očekávat značnou platbu za čtyři roky, kdy se předpokládá, že obdrží tranši peněz vložených do svěřeneckého fondu královnou, když zdědila odhadovaný majetek královny matky ve výši 70 milionů GBP.

Podle analýzy The Times se odhaduje, že pár má čisté jmění kolem 96 milionů £.

Glen Owen

Zdroj: dailymail.co.uk, pz.cz