Americký konzulát v Tijuaně požádal všechny americké státní zaměstnance, aby se až do odvolání ukryli na místě poté, co v některých částech severního Mexika vypuklo násilí ze strany kartelů. (Foto: Twitter)

Násilnosti začaly v Ciudad Juarez, mexickém městě na řece Rio Grande jižně od texaského El Pasa, bitvou ve vězení mezi dvěma soupeřícími kartely, při níž zemřelo jedenáct lidí – podle deníku Times of San Diego se pak chaos rozšířil ven do ulic města Juarez.

O víkendu se násilí přesunulo na západ, což opravňovalo americký konzulát v Tijuaně, aby po náhlém propuknutí násilných trestných činů doporučil Američanům, aby se ukryli na místě.

„Generální konzulát USA v Tijuaně ví o zprávách o požárech několika vozidel, zátarasech na silnicích a silné policejní aktivitě v Tijuaně, Mexicali, Rosaritu, Ensenadě a Tecate,“ uvedl konzulát. „Zaměstnanci americké vlády byli instruováni, aby se až do odvolání ukrývali na místě.“

Místopředsedkyně okresu San Deigo Nora Vargasová varovala všechny „obyvatele dvou států, aby byli opatrní a řídili se doporučeními vládních úředníků a vyhýbali se zbytečným cestám, aby umožnili úřadům vykonávat jejich práci a zachovat bezpečnost. V myšlenkách jsem s těmi, které tyto události zasáhly.“

Zde jsou záběry chaosu, který se šíří Tijuanou a kartely mezi sebou svádějí souboj.

Zdroj: timesofsandiego.com