Poté, co německý ministr obrany Boris Pistorius (63, SPD) ve čtvrtek večer v pořadu „Maybrit Illner“ (ZDF) prohlásil, že omezené útoky Ukrajiny na ruské území považuje za přijatelné v rámci boje proti invazi, Medveděv se na Twitteru podruhé utrhl. (Foto: Flickr)

„Německý ministr obrany (…) jistě závidí slávu vojevůdcům Třetí říše,“ uvedl Medveděv po Pistoriusově prohlášení v německé televizi.

A kremelský mluvčí vyhrožuje celému Německu: „Němec, který chce zaútočit na Rusko, musí být připraven na naši přehlídku v Berlíně.“

Pistorius v žádném okamžiku neřekl, že by chtěl zaútočit na Rusko. Ale ve vojenském konfliktu je „zcela normální“, že „napadená strana se také přesune na území nepřítele, například aby odřízla zásobovací trasy“, řekl Pistorius ve čtvrtek.

Dodal, že je třeba to z nutnosti akceptovat, „pokud nejsou napadena žádná města, žádní civilisté, žádné civilní oblasti“.

Zároveň dal Pistorius jasně najevo, že Západ musí mít při rozhodování o dodávkách zbraní Kyjevu na paměti, „jak se tato válka vede“.

Není to poprvé, co bývalý ruský prezident a Putinův přítel vyhrožuje Německu. V březnu otevřeně hovořil o svržení bomb na Berlín.

Zdroj: bild.de