Píseň nahraná bývalým prezidentem Donaldem Trumpem a „vězeňským sborem J6“ se o víkendu dostala na první místo na iTunes. (Foto: Youtube)

„Vězeňský sbor J6“ je skupina mužů uvězněných za účast na vniknutí do amerického Kapitolu 6. ledna 2021.

Dvouminutová píseň „Justice for All“ byla vydána 3. března a 11. března překonala píseň „Flowers“ od Miley Cyrus a dostala se na první místo. Zatímco sbor zpívá Star Spangled Banner, Trump recituje slib věrnosti.

„Vězeňský sbor J6 se skládá z osob, které byly uvězněny v důsledku své účasti na protestu za čestnost voleb 6. ledna 2021 poté, co prezident Donald J. Trump prohlásil: ‚Vím, že všichni tady brzy napochodujete k budově Kapitolu, abyste pokojně a vlastenecky vyjádřili svůj hlas,'“ stojí na webových stránkách sboru. „Sbor J6PC pokračuje v tom, aby byly jeho hlasy slyšet prostřednictvím síly hudby, a každý večer před spaním zpívá ‚The Star Spangled Banner‘.“

V případě zájmu si lze dokonce zakoupit Justice for All na vinylu (45 na 45!).

Podle Forbesu nahrál Trump svou část písně ze svého domu Mar-a-Lago na Floridě, zatímco vězeňský sbor J6 nahrál svou část pomocí vězeňského telefonu. Píseň byla vydána den před Trumpovým vystoupením na CPAC.

Jen o několik dní později začal moderátor Fox News Tucker Carlson vysílat úryvky nově zveřejněných bezpečnostních záznamů pořízených 6. ledna v americkém Kapitolu a jeho okolí a tvrdil, že tyto záběry jsou v rozporu s převládajícími politickými a mediálními narativy o závažnosti jednání některých obžalovaných toho dne.

Carlson ukázal záběry z 6. ledna, na nichž je obžalovaný Jacob Chansley, známý také jako „šaman Q-Anon“, veden kolem Kapitolu policisty, kteří se nezdáli být Chansleyho jednáním toho dne nijak ohroženi. Carlson tvrdil, že záběry ukazují, že Chansley byl minimální bezpečnostní hrozbou, přestože později přiznal vinu a za své činy dostal trest více než tří let vězení. -Epoch Times

Vězeňský sbor J6 na svých internetových stránkách uvedl, že výtěžek z prodeje vinylových kopií písně bude použit pro „některé vězně, kterým jsou upírána jejich ústavní práva“.

Zdroj: zerohedge.com