Jacob Chansley, protestující z 6. ledna, kterého média označila za „násilníka“ a odsoudila ho k téměř čtyřem letům federálního vězení, byl v očích mnoha lidí ospravedlněn poté, co se minulý týden objevily nové záběry, které vyvracejí celý příběh o událostech toho dne. (Foto: Twitter)

Po přezkoumání záběrů, které výbor 6. ledna před veřejností zatajil, odhalil moderátor Fox News Tucker Carlson, že Chansleyho (který dostal přezdívku „QAnon Shaman“) po celém komplexu Kapitolu klidně doprovázela kapitolská policie, která mu dokonce pomáhala najít otevřené dveře.

„Nahrávky ukazují, že policie Kapitolu Jacoba Chansleyho nikdy nezastavila,“ řekl Carlson. „Pomáhali mu. Působili jako jeho průvodci,“ řekl Carlson.

Nyní se objevily záběry, na nichž Chansley říká protestujícím, aby šli domů poté, co bývalý prezident Donald Trump napsal svým stoupencům na Twitteru.

Na což Elon Musk reagoval: „Osvoboďte Jacoba Chansleyho.“

Chansley, „násilný vzbouřenec“, uvedl, že jeho jedinou „velmi vážnou výčitkou“ bylo, že „věřil, že když nám policisté mávali, že je to přijatelné“.

„Pusťte ho ven,“ napsal v reakci na Twitteru Elon Musk a Chansleyho se zastal.

Zdroj: zerohedge.com