Skupina více než 100 rodičů z Londýna zahájila kampaň za to, aby sociální sítě jako Instagram a Twitter odstranily účty pedofilů, kteří údajně používají emoji sýra a pizzy jako kód pro sdílení obrázků. (Foto: Flickr)

Skupina – působící pod přezdívkou PDProtect – varovala, že pedofilové pořizují a sdílejí zdánlivě nevinné fotografie dětí nahrané rodiči, aby je předali predátorům na sociálních sítích.

Sedmadvacetiletá matka z Londýna, která projekt založila a která je uváděna pouze jako India, řekla deníku The Telegraph: „Nemohla jsem to jen tak přejít, protože nakonec jsou to lidské děti.“

„Jsou tam fotky malých chlapců ve věku pěti nebo šesti let na pláži v plavkách a je pravděpodobné, že tu fotku pořídili jejich rodiče na dovolené. Nějak se jim ta fotka dostala do rukou,“ vysvětlila.

India uvedla, že o tomto problému jednala s Instagramem, a poznamenala, že mnoho účtů, které její tým označil, používalo společně emotikony sýra a pizzy jako kód pro „CP“ – dětskou pornografii.

Odborník na ochranu dětí online a bývalý člen britské vládní Rady pro bezpečnost na internetu John Carr OBE uvedl, že tuto „děsivou“ praxi musí technologické společnosti vymýtit.

„Je pochopitelné, že rodiče chtějí sdílet fotografie svých dětí s přáteli a příbuznými, ale pokud jejich účty na sociálních sítích nejsou soukromé, může tyto fotografie vidět – a pořídit – kdokoli,“ varoval Carr.

„Jde o to, že rodiče nepřemýšlejí, protože si neuvědomují, že tito padouši to dělají,“ dodal.

V reakci na tato odhalení uvedl vedoucí oddělení bezpečnosti společnosti Instagram pro deník The Telegraph: „Jakýkoli obsah, který ohrožuje děti, je odporný a my jsme odhodláni udělat vše pro to, aby se do našich aplikací nedostal.“

„Účty, které sdílejí nebo nabádají k tomuto typu obsahu, odstraňujeme a hlásíme je policii. Používáme také technologii, která se neustále zdokonaluje, abychom našli a odstranili známé snímky zneužívání dětí,“ prohlásila.

„Spolupracujeme s Indií na vyšetřování a odstraňování účtů, které identifikovala, a jsme jí za pomoc vděční,“ dodala dále.

Mluvčí společnosti Twitter dodal:

„Twitter uplatňuje politiku nulové tolerance vůči obsahu sexuálního zneužívání dětí. Agresivně bojujeme proti sexuálnímu zneužívání dětí na internetu a výrazně jsme investovali do technologií a nástrojů k prosazování naší politiky.“

„Naše specializované týmy pracují na tom, abychom měli náskok před aktéry, kteří jednají ve zlém úmyslu, a abychom zajistili, že děláme vše, co je v našich silách, abychom odstranili obsah, usnadnili vyšetřování a ochránili nezletilé před újmou – a to jak na internetu, tak mimo něj,“ uvedl Twitter.

Zdroj: breitbart.com