Pozorný čtenář mi poslal následující zprávu a související fotografie, píše von Freeman na blogu Schall ubd Rauch. (Foto: wam.ae)

„Ahoj, jsem na dovolené v Dubaji, kde nebývají žádná vojenská cvičení, ale nemůžeme jít do míst vzdálených 500 metrů, kde dubajská armáda postavila malou vesnici na pláži a každý den tam přistávala se svými jednotkami a přistávacími loděmi, s několika vrtulníky, tanky atd."

Bohužel se nemůžete přiblížit. Vrtulníky létají velmi nízko a také po celé hotelové oblasti. Zdá se, že se o ně někdo zajímá. Člověk má pocit jako když je těsně před válkou Pozdravy A ….

Otázka: Proč praktikující Dubaj nebo Spojené arabské emiráty cvičí přistávací operaci?

Je to kvůli přistání na pobřeží Íránu na druhé straně Perského zálivu?

Proč je přeprava tanků po vodě prováděna na pláži?

Proč jsou vojáci přiváženi helikoptérami, odvedeni a pak cvičí domácí boj?

To nemá nic společného s obranou, ale pouze s útokem a invazí!!!

Zpráva v místních médiích:

Ozbrojené síly Spojených arabských emirátů v sobotu varovaly, že v oblasti Al Hamra v Ras Al Khaimah budou slyšet hlasité zvuky – včetně vrtulníků, stíhacích letadel, obrněných transportérů a motorových člunů,  uvedla státní tisková agentura WAM.

V prohlášení ozbrojené síly také varovaly před přístupem nebo fotografováním cvičení; Z bezpečnostních důvodů se rybářům, člunům a lodím nedovolilo přiblížit se k vymezenému prostoru na moři.

„Union Fortress“  předvádí odborné znalosti ozbrojených sil, jejich připravenost, ducha a profesionalitu v řadě různých scénářů živých akcí.

Ve svém 6. ročníku se vojenské cvičení ,  které se bude konat 1. Listopadu stane vůbec největší veřejnou demonstrací armády SAE.

Zdroj: pz.cz