Brazilský prezident Jair Bonsonaro udělil Leonardu DiCapriovi přednášku o pokrytectví a řekl herci, že by se měl „vzdát své jachty, než začne poučovat svět“ o životním prostředí. (Foto: Twitter / ilustrační)

Za zmínku stojí, že v lednu byl DiCaprio vyfotografován, jak tráví dovolenou s přáteli na jachtě „Vava II“ za 150 mil. dolarů, největší jachtě vyrobené v Británii, která podle odhadů vyprodukuje 238 kg oxidu uhličitého na míli – tolik, kolik vypustí průměrné britské auto za dva měsíce.

Bolsonaro reagoval na DiCapria, který na Twitteru napsal, že amazonský deštný prales „v posledních 3 letech čelil náporu nelegálního odlesňování ze strany těžebního průmyslu“.

„Zase ty, Leo?“ napsal Bolsonaro na Twitteru. „Mohl bych vám opět říct, abyste se vzdal své jachty, než začnete poučovat svět, ale znám pokrokáře: chcete změnit celý svět, ale nikdy ne sebe, takže vás nechám na pokoji.“

„Mezi námi, je divné vidět frajera, který předstírá, že miluje planetu, jak věnuje více pozornosti Brazílii než požárům, které škodí Evropě a jeho vlastní zemi,“ pokračoval.

Potupování pokračuje:

Ale neboj se, Leo, na rozdíl od míst, která předstíráš, že nevidíš, když si brilantně hraješ na slepce, Brazílie je a bude i nadále národem, který se nejvíce zachovává. Ty si můžeš dál hrát se svými hračkami hollywoodských hvězd, zatímco my budeme dělat svou práci.

Ve skutečnosti je v naší vládě průměrné odlesňování mnohem nižší než v minulosti, kdy byl u moci podvodník, který se stal kandidátem a kterého podporuje váš brazilský kamarád.

Je jasné, že všichni, kdo útočí na Brazílii a její suverenitu kvůli ctnostem, nemají o věci ani ponětí. Nevědí například, že chráníme více než 80 % naší původní vegetace nebo že máme nejčistší energii mezi zeměmi G20.

Je také jasné, že nevíte, že naše vláda oznámila nový závazek vymýtit nelegální odlesňování do roku 2028, a nikoli do roku 2030 jako většina zemí. Nebo to možná víte, ale z nějakého důvodu předstíráte nevědomost. Doufám, že za tuto roli nedostáváte příliš mnoho.

Pokud je to ve vašich možnostech, byli bychom rádi, kdybyste přestal šířit dezinformace. V nedávné minulosti jste použil obrázek z roku 2003, když jste mluvil o požárech v Amazonii, ke kterým údajně dojde v roce 2019, a byl jste odhalen, ale odpustil jsem vám to. Takže prosím jděte a už nehřešte.

Mimochodem, co si myslíte o hitparádě uhlí v Evropě? A co Greta Timberlakeová, víte, co v poslední době dělala a co na to říká? Kdybych doma pořádal grilovačku, určitě by na mě křičela „Jak se opovažuješ?“.


Když se chováš jako pokrytec, pamatuj – nedívej se nahoru!

Zdroj: zerohedge.com