Prezident Trump v sobotu večer vystoupil na pódiu během shromáždění ve Florencii v Jižní Karolíně, kde varoval, že ruská invaze na Ukrajinu by mohla vést k zahájení „třetí světové války“, a prohlásil, že USA musí vrátit do práce své pracovníky v energetice. (Foto: Flickr)

Trump udeřil na prezidenta Bidena za jeho „slabost, zbabělost a nekompetentnost“ a dodal, že stále existuje „cesta“, jak „ukončit tuto tragédii na Ukrajině, aniž by se Američané zapletli do strašlivé a velmi krvavé války“.

„Mimochodem to může vést ke třetí světové válce. Pokud si myslíte, že se Putin zastaví, tak se nezastaví. Nikdo nikdy nebyl vůči Putinovi tvrdší než já. USA musí Putinovi jasně říci, že má dvě možnosti: buď musí přijmout mír hned teď, nebo čelit nátlaku na ukončení závislosti na ruské energii.“

Aby to však bylo možné, musí USA nejprve ukončit „válku“ prezidenta Bidena s americkou energetikou.

„Musíme přimět naše energetiky, aby vrtali, těžili a rafinovali jako nikdy předtím,“ řekl Trump, než pogratuloval skupině dělníků stojící za ním.

Ruský prezident Vladimir Putin „bez peněz přicházejících za energii Rusko nefunguje“.

Pokud jde o zbraně, které USA a jejich spojenci poslali na Ukrajinu, prezident Trump si připsal zásluhy za zaslání raket javelin.

„Oni poslali deky… a já jsem poslal oštěpy. To všechno jsem poslal já. Neposlali jsme naše vojáky, ale poslali jsme jim spoustu vojenského vybavení,“ řekl Trump.

Poté se Trump obrátil na AOC a zbytek „družstva“, které nazval „AOC plus tři“. Vysmíval se jim za jejich alarmismus ohledně klimatických změn a žertoval, že jejich „dvanáctiletý“ časový plán na zastavení globálního oteplování se zkrátil na sedm let.

Trump Bidena udeřil za to, že loni upustil od sankcí vůči ruské firmě stavějící plynovod Nord Stream 2, což tehdy vyvolalo odpor demokratů i republikánů. Trump prohlásil, že administrativa by měla vůči Rusku zaujmout tvrdší postoj. Biden minulý měsíc vyhlásil sankce proti této společnosti v reakci na válku na Ukrajině.

Rovněž Bidenovu administrativu udeřil na to, že se obrací na diktátorské režimy, jako je Írán a Venezuela, kvůli ropě potřebné k poklesu inflace.

„Biden se plazí po světě na kolenou a prosí a žadoní o milost Saúdskou Arábii, Írán a Venezuelu.“

Trump si také udělal pár chvil, aby se obořil na poslance. Liz Cheneyovou a „Cryin“ Rep. Adama Kinzingera, dva zástupce GOP v demokraty vedeném výboru 6. ledna.

Trumpův hodinový projev si prohlédněte níže:

Zdroj: zerohedge.com