Moderátorka stanice MSNBC v nedávném pořadu prozradila, že byla v prosinci hospitalizována se zánětem srdce, kvůli kterému asi měsíc nepracovala. (Foto: Twitter)

Yasmin Vossoughianová uvedla, že zdravotní potíže začaly 20. prosince, kdy začala pociťovat bolesti na hrudi, které se „v průběhu 10 dnů střídaly a ustupovaly“. Dodala, že tyto bolesti se v následujících dnech „stále zhoršovaly“.

Moderátorka, která moderuje víkendový pořad na levicové stanici, uvedla, že 30. prosince šla na pohotovost, kde jí řekli, že má refluxní kyselinu. O den později se probudila se silnými bolestmi na hrudi a v levém rameni, což ji vedlo k domněnce, že trpí infarktem.

Vossoiughianová, 44 let, uvedla, že šla na pohotovost. Lékaři jí diagnostikovali perikarditidu neboli zánět srdeční výstelky. Tvrdili, že to bylo způsobeno „doslova nachlazením“, řekla.

Dodala, že nekouří, běhá několik kilometrů týdně, cvičí jógu, nejí maso a občas se napije. „Jsem docela zdravý člověk,“ řekla.

Po přijetí do nemocnice tam strávila několik dní, než ji 4. ledna propustili, uvedla Vossoiughianová.

„Ale to nebyl konec … o tři dny později jsem byla znovu přijata, když jsem ucítila chvění na srdci jako motýl,“ řekla. Lékaři jí poté oznámili, že se u ní objevila myokarditida, zánět srdečního svalu, a v nemocnici strávila dalších pět dní.

Vossoiughianová pak řekla, že to byla „jen zima, která mi způsobila … všechny záněty v srdci a kolem něj“.

Spekulace

Poté, co Vossoiughianová potvrdila, že prodělala zánět osrdečníku a myokardu, se na sociálních sítích rozšířily spekulace, že příčinou mohla být vakcína COVID-19 nebo booster. Moderátorka stanice MSNBC se během svého příspěvku o vakcíně COVID-19 ani o očkování nezmínila a uvedla, že její lékaři to přičítají viru běžného nachlazení.

Podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí jsou zánět osrdečníku i zánět srdečního svalu považovány za vedlejší účinky mRNA vakcín vyráběných společnostmi Pfizer a Moderna.

Podle Univerzity Johnse Hopkinse však může být myokarditida, ačkoli je vzácná, způsobena „infekcí v těle“, včetně běžného nachlazení, chřipky a COVID-19. Bakteriální, plísňové a parazitární infekce mohou rovněž vést k zánětu myokardu.

Nadace pro myokarditidu mezitím uvádí, že „virové infekce jsou hlavní příčinou myokarditidy“, ale upozorňuje, že „toto onemocnění může způsobit celá řada infekcí, nemocí a látek“.

A britská Národní zdravotní služba uvádí, že „zánět osrdečníku často následuje po virové infekci, jako je bolest v krku nebo nachlazení“.

V roce 2021 Vossoiughianová na sociálních sítích napsala, že je plně očkována proti COVID-19. „Jsme oba očkovaní… to bylo potvrzeno před touto fotkou!“ uvedla v dubnu téhož roku. Společnost NBCUniversal patřící společnosti Comcast rovněž nařídila, aby se její zaměstnanci, včetně těch pracujících v MSNBC, nechali očkovat před návratem do kanceláře na začátku roku 2022.

Zdroj: theepochtimes.com