Rusko bude muset provést preventivní úder, pokud Západ poskytne Ukrajině jaderné zbraně, citovaly v pátek ruské tiskové agentury místopředsedu ruské bezpečnostní rady, bývalého prezidenta Dmitrije Medveděva. (Foto: Flickr)

„Existují nezvratné zákony války. Pokud dojde na jaderné zbraně, bude muset být proveden preventivní úder,“ řekl Medveděv.

„Spojené státy se pohybují převážně v oblasti svých pragmatických zájmů. Nevedou válku, místo toho vydělávají peníze. Snaží se zlikvidovat svého staletého nepřítele,“ řekl politik-

„Existují určitá nezvratná pravidla války. Pokud dojde k [dodávkám] jaderných zbraní [na Ukrajinu], bude muset být proveden preventivní úder,“ řekl.

Podle jeho názoru to Západ stále nechápe a věří, že k tomu nedojde.

Za určitých okolností se tak stane,“ ujistil Medveděv.

V komentáři k rozšiřujícímu se seznamu zbraní a vojenského vybavení, které země NATO posílají na Ukrajinu, Medveděv uvedl, že je docela dobře možné, že kyjevská vláda „dostane válečná letadla“ a „možná i jaderné zbraně“.

Ale to bude znamenat, že k nim přiletí raketa s jadernou hlavicí,“ řekl.

Podle jeho slov je logika Washingtonu za současných okolností celkem snadno pochopitelná.

„Pokud jde o Evropu, je to pro mě zvláštní příběh. Svými rozhodnutími neustále zahřívají napětí,“ pokračoval ruský představitel. „Evropa se zbláznila.“

Zdroj: zawya.com