Rusové provádějí urgentní evakuaci jaderné munice ze skladu v Belgorodské oblasti. Děje se tak na pozadí operace ruského dobrovolnického sboru. (Foto: Flickr)

Informovala o tom agentura RBC-Ukrajina s odvoláním na prohlášení Andrije Jusova z Hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany v televizním maratonu.

Jusov uvedl, že na informacích o evakuaci z pohraničních osad Bělgorodské oblasti a zničení ruských Mi-8 v regionu je „hodně pravdy“.

Existují i další informace o opatřeních k evakuaci. Objekt Belgorod-22, který je skladem jaderné munice, Rusové také urychleně evakuují z oblasti poblíž Graivoronu (město na hranicích s Ukrajinou – pozn. red.),“ uvedl Jusov.

Rusové urychleně evakuují sklad jaderné munice v Belgorodské oblasti – GURPHOTO: areál Belgorod-22 na mapě (klikněte pro zvětšení).

Potvrdil také, že se v areálu Belgorod-22 nacházejí taktické jaderné zbraně.

Podle Jusova je vše, co se nyní děje na území Ruska, vnitřním konfliktem. Operace se účastní ruští občané, které již podpořili i další obyvatelé příhraničních území Bělgorodské oblasti.

Zdroj: rbc.ua