Kdysi dávno měli Sověti přísně kontrolovanou síť internacionalistů známou jako COMINTERN, která propagovala jejich komunistický model v Evropě i mimo ni. (Foto: WEF / Youtube)

Podle Fox News:

Zakladatel a předseda Světového ekonomického fóra Klaus Schwab nedávno poskytl rozhovor čínskému státnímu médiu a prohlásil, že Čína je „vzorem“ pro ostatní země.

Čtyřiaosmdesátiletý Schwab se takto vyjádřil v rozhovoru s Tian Weiem z CGTN na okraj summitu generálních ředitelů APEC, který se konal minulý týden v thajském Bangkoku.

Schwab řekl, že si váží „obrovských“ úspěchů Číny při modernizaci její ekonomiky za posledních 40 let.

„Myslím si, že je vzorem pro mnoho zemí,“ řekl Schwab, než upřesnil, že si myslí, že každá země by se měla sama rozhodnout, jaký systém chce přizpůsobit.

„Myslím, že bychom měli být velmi opatrní při vnucování systémů. Ale čínský model je určitě velmi atraktivním modelem pro poměrně velký počet zemí,“ řekl Schwab.

Vzor? Země s nulovou svobodou, nízkou sociální mobilitou, sociálním kreditem a neustálým vládním dohledem? Kdo, sakra, dokonce i z davu revolučních wokesterů otevřeně volá po čínském modelu pro své vlastní země?

Čína je ve skutečnosti obřím vězením s otrockou prací, sweatshopy, nízkými mzdami, neustálými výlukami a skutečnými laogai neboli gulagy. Jakýmkoli způsobem se vzepřete vládě a v mžiku vás do jednoho z nich na dlouhá léta zabalí. V případě Ujgurů stačí k takovému trestu už jen to, že jsou špatné národnosti.

Čína zdaleka není přitažlivým vzorem, je to země, ze které lidé utíkají. V roce 2019 jich podle vlastních čínských statistik 11 milionů uteklo do pekla a odstěhovalo se do jiných zemí, jen aby od ní měli pokoj, přičemž asi třetina z nich přišla do USA. Čína má po Indii a Mexiku třetí nejvyšší celosvětovou míru emigrace a všichni víme, že je přivádí to, co je vedle Mexika na jeho severní straně. S Čínou je to do značné míry stejné.

Schwab, který je obratný operátor, věděl, že jeho láska k Číně se bude líbit čínským státním novinářům-propagandistům, ale nebude znít příliš dobře pro kohokoli jiného, kdo toto prohlášení uslyší, a tak ho kvalifikoval tvrzením, že každý národ by měl dostat možnost zvolit si svou cestu vládnutí. To vyznívá do prázdna vzhledem k tomu, že systém, který obhajuje pro Západ, výslovně vyžaduje, aby stranická elita dělala veškerou volbu za lid, jemuž vládne železnou pěstí. Co se týče samotné Číny, no, mohli si Číňané vybrat ten příšerný systém, ve kterém žijí? Kdepak, v roce 1948 se Mao Ce-tung s pomocí, překvapivě, KOMINTERNU prostřílel k moci a násilím vnutil Číně brutální režim, v němž od té doby vládne.

Zdá se, že starý COMINTERN se vždy směje jako poslední. Protože koho by napadlo, že v roce 2023 bude šéf Světového ekonomického fóra, syn člověka s přinejmenším nějakými vazbami na nacisty, vystupovat s čínským modelem jako pan Respekt, který využívá prestiže své mezinárodní organizace jako důvěryhodnosti k ovlivňování velkých korporací a různých aktivistů a nevládních organizací, kteří zcela podlehli názorům levice.

Tato organizace by měla být zavržena jako šiml špinavé diktatury, ale jaksi se všemi těmi pěknými horami a dobrým jídlem a dobrými letišti pro soukromá letadla tam ve Švýcarsku, kde se ve vší té vůni peněz koná většina exkluzivních a drahých setkání WEF plných miliardářů, tomu tak není.

Schwabova organizace pronikla do průmyslu, někdy se skutečnými peněžními zájmy, ovlivnila mnoho dalších, aby se přizpůsobili „kapitalismu zainteresovaných stran“, což je Schwabův oblíbený projekt, a ovlivnila další, aby se přizpůsobili něčemu, co se nazývá globální „reset“. Všichni jsou samozřejmě pro vládní kontrolu vyvolanou „hrozbou“ globálního oteplování, která je zcela falešná. Nějaké otázky, proč se korporace tak probudily? Zdá se, že jde o ty luxusní bankety a kecy ve švýcarském Davosu. Právě teď se Schwab dožaduje od švýcarské vlády lepšího ubytování a přitom jí neplatí žádné daně, přičemž hrozí, že pokud to neudělá, přesune svou show do Singapuru. (Viz část „Kritika“ na jeho stránce na Wikipedii dole). Zní to jako člověk, který má v úmyslu jen mluvit a snažit se přesvědčit o přednostech Číny?

Pokud jde o Schwabovy vazby na nacisty, pravděpodobně nejsou tak silné, jak někteří tvrdí na internetu, ale jsou dost špatné: Podle toho, co uvádí Wikipedie, Schwabův švýcarský otec vedl v nacistickém Německu firmu, která využívala otrockou a nucenou práci, což docela dobře vypovídá o tom, na čí straně stál. I kdyby takovou firmu neměl, nacisté by ho těžko nechali vést nějakou firmu, kdyby mu zcela nedůvěřovali, protože fašismus je o státní nadvládě nad korporacemi. Na jeho stránce na Wikipedii se uvádí, že Schwabova matka byla sledována a vyslýchána gestapem kvůli svému švýcarskému přízvuku. To, že to nacisté neudělali otci, který řídil nacisty ovládanou společnost, nám tak trochu napovídá, že ho gestapo nepovažovalo za problém.

Zdá se, že staré nacistické hodnoty korporativismu a „resetu“ se možná otřely i o Klause, kterému je 83 let, pokud lze takto argumentovat. Lidé nemohou ovlivnit, jací byli jejich rodiče, ale pokud byl starý táta skutečně kamarád s nacisty, možná by bylo nutné, aby žádné z těchto konkrétních myšlenek nepřijímal, natož aby je prosazoval.

Ale jistě, Schwab nyní obhajuje korporátní a státní kontrolu všech svobodných národů Západu, která se jen málo liší od toho, o co na Západě po desetiletí usilovali nacisté a jejich komunističtí spojenci (čti: KOMINTERN). Touha po zabíjení svobody je v této partě živá.

Teď už se to ani nesnaží skrývat – otevřeně chválí komunistický model Číny a obhajují jeho zavedení, kvalifikované volbou (jako by při zmanipulovaných volbách byla volba relevantní), jako by na tom nebylo nic špatného. Masku mají tito lidé vskutku sundanou.

Zdroj: americanthinker.com