Britské speciální jednotky osvobodily loď, které se zmocnili migranti u ústí Temže, uvádí to časopis Sun, který cituje vládní zdroje. (Foto: The Sun)

Dříve časopis  uvedl, že speciální jednotky připravují útok na loď, kde skupina migrantů vyhrožuje posádce a snaží se zmocnit se lodi. Asi 25 speciálních jednotek se přemístilo na místo poblíž hrabství Essex a Kent, kde se loď zastavila.

„Zdroje v Whitehallu říkají, že je po všem. Bylo mi řečeno, že SBS (Special Boat Service, Speciální síly britského námořnictva) nyní mají plnou kontrolu nad (lodí) Tema, únosci se rychle vzdali. Byli vyzbrojeni pouze železnými tyčemi a noži," napsal na Twitteru politický redaktor časopisu Sun Tom Newton Dunn.

Jak oznámila policie v Essexu na Twitteru, všichni čtyři migranti, kteří ohrožovali posádku, byli zadrženi a nikdo z posádky nebyl zraněn.

Loď, kterou vlastní italská společnost Grimaldi Lines, opustila přístav v Nigérii a provedla tři zastávky na západním pobřeží Afriky a tam se s největší pravděpodobností přistěhovalci dostali na palubu.

Zdroj:  thesun.co.uk