Zakladatel druhé největší kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin si položil „konspirační otázku“, zda Rothschildové kontrolují i digitální měny.

Buterin s novou konspirační teorií přišel poté, co nadšencům kryptoměn začal vrtat hlavou nový blockchainový projekt IMMO, do kterého údajně investovala slavná bankovní dynastie.

O IMMO se toho moc neví, ale komunita „kryptonadšenců" tvrdí, že se může jednat o digitální měnu krytou drahými kovy, jako například zlato, nebo je nějak spojena s nemovitostmi. Na projekt údajně dohlíží Alexandre de Rothschild osobně, který nedávno stanul v čele bankovní dynastie.

Po diskuzi na Redditu Buterin řekl, že dospěl k závěru, že rozsah vlivu Rothschildů na kryptoměny se přeceňuje. „Poté, co jsem viděl odpovědi, dospěl jsem k závěru, že se jedná pouze o lidi, kteří se narodili do vyšší společnosti, která je spojena se starými penězi. Všechny teorie, které jdou ještě dál, jsou zcela neopodstatněné," napsal.

Konspirační teorie o tom, že Rothschildové kontrolují kryptoměny mají kořeny v článku časopisu The Economist, který je kontrolován jejich klanem.

„Za třicet let Američané, Japonci, Evropané a lidé v mnoha dalších vyspělých a některých relativně chudých zemí budou nejspíše platit za své nákupy stejnou měnou. Ceny nebudou v dolarech, jenech nebo německých markách, ale dejme tomu ve fénixech. Fénix budou upřednostňovat společnosti a zákazníci kvůli tomu, že bude mnohem pohodlnější než dnešní národní měny, které budou vnímány jako zdroj problémů ekonomického života ve 20. století," bylo napsáno před třiceti lety v časopise.