Nejnovější incident se stal v Salou, mezi regionální katalánskou policií Mossos d'Esquadra a skupinou prodejců, tvořenou nelegálními přistěhovalci.

Katalánská policie byla napadena desítkami přistěhovalců, když se pokoušela uskutečnit operaci proti nezákonnému prodeji na ulici v oblasti Tarragona. Prodejci používali všechny druhy předmětů a židlí k útoku na policisty.

Jak můžeme vidět na některých videích zaznamenaných svědky v této oblasti, policie obvinila  uliční prodejce a někteří z nich reagovali násilím. Přinejmenším jeden z přistěhovalců byl těžce zraněn a potřeboval pomoc ostatních kolegů, aby vstali a ustupovali. Dva policisté byli lehce zraněni.

Konfrontace vznikla poté, co začala operace, zásah na nelegální prodejce v Salou. Mossos d'Esquadra identifikovala dva uliční prodejce, kteří nesli velké množství padělaného materiálu určeného k nezákonnému prodeji.

Zatímco policisté identifikovali tyto dva prodejce na ulici Sol de Salou, několik dalších prodejců napadlo policií, používali těžké a tupé předměty, jak je vidět na videích zaznamenaných přihlížejícími.

Policejní jednotka byla nucena opustit místo a hledat posily. Během ústupu byly policisté zasaženi četnými předměty, které se na ně prodejci házeli

Policejní zdroje informovaly, že prodejci způsobili škody na dvou policejních vozidlech.

Situaci řešit ale nepomáhají katalánští politici, jako je například levicový, separatistický starosta Barcelony Ada Colau, který chrání nelegální pouliční prodejce, kteří prodávají falešné tašky, boty, hodinky, DVD a podobně, tím, že vyjadřuje podporu na jejich právo prodávat falešné zboží, kdekoli se jim líbí.

Mossos d'Esquadra, katalánská policie, zahájila vyšetřování s cílem identifikovat ostatní lidi, kteří se podíleli na incidentu. Salou, v oblasti,  známé těmito incidenty.