Zasvěcenci hlásí stopy bílého prášku: Podle jedné zprávy byly v Downing Street nalezeny stopy drog. Boris Johnson a Liz Trussová tvrdí, že o ničem nevěděli. (Foto: Flickr)

Podle zprávy byly v budovách využívaných britskou vládou nalezeny stopy tvrdých drog. Deník Guardian s odvoláním na důvěrné zdroje uvedl, že v létě byly v rezidenci Chevening, kterou využívají britští ministři zahraničí, objeveny stopy bílého prášku. Spojenci tehdejší ministryně zahraničních věcí Liz Trussové zde údajně pařili během dvou víkendů krátce před jejím zvolením premiérkou. Podle zprávy je podezření, že se jednalo o kokain.

Podobné látky byly údajně nalezeny také v Downing Street po večírcích, jak řekli deníku Guardian další zasvěcenci. Ani bývalý premiér Boris Johnson, který byl v té době ještě u moci, ani Truss však údajně o drogách nevěděli, nebo je dokonce neužívali.

Malé plastové sáčky na podlaze

Deník Guardian uvedl, že uklízečky našly v koupelnách a na stole v kancelářích na Downing Street bílý prášek. Podle novin byly na podlaze vedle koše u stolu nalezeny malé igelitové sáčky a hadříky se skvrnami od krve a zvratků. Tyto informace nebylo možné ověřit.

Mluvčí Liz Trussové tato obvinění odmítla jako „nepravdivá“. Truss i Johnson údajně uvedli, že o žádném takovém zjištění neslyšeli. Oba poukázali na to, že by tomu tak muselo být, kdyby existovaly důkazy o nálezech.

„Chatrná obvinění“

Podle zprávy Guardianu mluvčí Trussové po zveřejnění zprávy dodal, že Guardian neposkytl žádné důkazy pro tato „chabá tvrzení“.

Aféra zakázaných večírků v Downing Street během výluk Corony významně přispěla k pádu expremiéra Johnsona. Liz Trussová naopak musela po několika týdnech odstoupit kvůli katastrofálním důsledkům své hospodářské politiky. Oba oznámili přísnější postup proti tvrdým drogám.

Zdroj: spiegel.de