Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že amerického herce Stevena Seagala učinilo svým speciálním zástupcem pro rusko-americké humanitární vztahy. Seagal obdržel ruské občanství v listopadu 2016.

Ruské ministerstvo zahraničí v sobotu uvedlo, že jeho rolí bude „mimo jiné přispívat k dalšímu rozvoji rusko-amerických vztahů v humanitární sféře včetně vztahů na poli kultury, umění, výměnných pobytů veřejnosti a mládeže.“

Ministerstvo zdůraznilo, že tento post se vztahuje k sociálním a politickým záležitostem, aniž by za něj byla „finanční odměna.“

RT hlásí: 

Seagal nebude za tuto svoji práci dostávat žádné platby, což toto ministerstvo popisuje jako „případ, kdy se lidová diplomacie prolíná s tradiční diplomacií.“

Tato 66 letý hvězdný představitel akčních filmů, který se objevil ve více než 60 filmech včetně ‚Nad zákonem‘ a ‚V obležení,‘ řekl, že je ruskému ministerstvu zahraničí za tuto příležitost „upřímně vděčný“.

„Vždy jsem se pokoušel dělat pro zlepšení rusko-amerických vztahů vše možné.

Pracoval jsem na tom, aniž bych měl nějaký oficiální status, a teď je to pro mě velké pocta, že to budu dělat oficiálně,“ řekl držitel jak ruského, tak amerického pasu Seagal.

Seagal je už dávno příznivcem Ruska, které pravidelně navštěvuje už od doby, kdy v 90. letech v Moskvě otevřel franšízu řetězce Planet Hollywood.

Tato hollywoodská hvězda, jejíž rodina původně z Ruska pochází, obdržela ruské občanství v roce 2016 a svůj pas podepsal v přítomnosti Putina.