V uplynulém týdnu zkolabovali na hřišti dva významní hráči fotbalu (pro Američany fotbalu) a pokračuje tak trend, který se zřejmě stal normou. (Foto: Twitter)

Minulou středu při pohárovém utkání náhle onemocněl 28letý brazilský hráč Zé Carlos z klubu Ferroviário.

Podle zpráv byl v průběhu zápasu ošetřován a na krátkou dobu se vrátil na hřiště, poté byl vystřídán a následně zkolaboval a byl odvezen sanitkou do nemocnice.

Hráč byl naštěstí později z nemocnice propuštěn a zotavuje se.

Při dalším incidentu ve Španělsku zkolaboval na hřišti pětadvacetiletý srbský obránce Dragiša Gudelj a utrpěl zástavu srdce.

Zprávy uvádějí, že lékaři na hřišti prováděli resuscitaci a Gudelje oživovali. Ošetřovali ho sedm minut, než ho převezli do nemocnice.

Ostatní hráči zůstali v šoku a někteří se rozplakali. Zápas byl po incidentu přerušen.

Zprávy uvádějí, že když se Gudelj probral z bezvědomí, chtěl v zápase pokračovat.

Hráč je nyní „stabilizovaný“, ale v nemocnici je pod „přísným dohledem“.

Gudeljův bratr, který rovněž hraje ve Španělsku, zaslal aktuální zprávu, v níž poznamenal: „Život mého bratra, (jeho srdce) stále bije, díky lékařské službě Cordoba CF.“

Kromě těchto dvou událostí neměl začátkem tohoto měsíce takové štěstí ani obránce Pobřeží slonoviny v týmu RC Abidjan Moustapha Sylla, který bohužel zemřel poté, co zkolaboval během ligového utkání.

Bylo mu pouhých 21 let.

V Řecku minulý měsíc náhle zkolaboval bez jakéhokoli kontaktu s jiným fotbalistou dvacetiletý hráč z Karditsy a později v nemocnici zemřel.

Neustálý nárůst počtu hráčů, kteří mají problémy se srdcem, bolesti na hrudi a v nejhorším případě zkolabují a zemřou, vedl mnohé k výzvě, aby se vyšetřilo, co je příčinou zjevného nárůstu takových incidentů.

Zdroj: summit.news