Nejnovější informace hovoří o tom, že český ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má dočasně přidělenu policejní ochranu. (Foto: Youtube)

Uvádí se, že před jeho domem v Praze již nejméně dva týdny hlídkuje policejní vůz. Uvedli to svědci. Jak se k věci vyjádřil Vojtěch?

Pokud jde o samotného ministra, ten tuto informaci o přidělené policejní ochraně zatím nepotvrdil ani nevyvrátil. Vyhýbavě se k dotazu na toto téma postavilo i ministerstvo zdravotnictví či policie. Oba úřady totiž neposkytly jednoznačnou odpověď na konkrétní otázku.

„Nebudeme se k tomu vyjadřovat,“ vyslovil se velmi stroze k věci mluvčí resortu zdravotnictví Daniel Köppl.

A podobná reakce přišla od mluvčího policejního prezidia Ondřeje Moravčíka: „K osobám, které mají přidělenu dočasnou policejní ochranu, se nikdy nevyjadřujeme. Je to z taktických důvodů, ale i z hlediska práv chráněné osoby.“

Zatím se neví, proč by mělbýt ministr Vojtěch pod policejní ochranou. Portál Seznam Zpráv ale zjistil, že Vojtěch stejně jako i jeho rodina v poslední době čelili blíže neupřesněným výhrůžkám.

„Policisté tu jsou už téměř dva týdny, auto stojí proti domu téměř nonstop,“ prozradil manažer jedné z firem, která má v okolí Vojtěchova bydliště své kanceláře.